Baudžiamoji teisė. Bausmės


Baudziamoji teise referatas. Bausme baudziamoji teise. Baudziamoji teise bauda. Baudiamoji teise bausme. Baudziamoji teise kursinis. Baudzemoji teise referatai. Baudziamoji teise skaidres. Baudziamoji teise referatai. Baudziamoji teise mirties bausme.

Baudžiamoji teisė. Bausmė. Baudos. Piniginė. Smurto bauda. Kompensacija. Mirties bausmė. Nužudymai. Kvalifikuotu. Paprastas. Baudžiamosios atsakomybės pagrindas buvo didžiojo kunigaikščio nustatytos visuomeninės tvarkos pažeidimas ir padaryta nukentėjusiajam skriauda. Bausmė taip pat buvo dvilypė. Jeigu bauda būdavo per maža bausmė už valstybinius nusikaltimus skirdavo mirties bausmę. Jeigu nusikaltėlio turto nepakakdavo atlyginti nukentėjusiajam ir sumokėti baudą didžiajam kunigaikščiui, iždas nieko negaudavo. Atlyginimo nukentėjusiajam sistema atsirado iš keršto sistemos. Kerštas feodalams buvo nenaudingas, todėl jis buvo pakeistas atsipirkimu, kurio dydį nustatydavo teismas. Be atlyginimo nukentėjusiajam už skriaudą, dar galėjo būti padengiami padaryti nuostoliai.

Tokio bajoro turtas buvo atiduodamas įpėdiniams, sumokėjus išpirką už nužudymą ir tokio pat dydžio baudą iždui.

Mirties bausme buvo baudžiama už ginklo pavartojimą didžiojo kunigaikščio dvare.

Už nepripažinimą didžiojo kunigaikščio ir ponų tarybos sprendimų baudė kalėjimu.

Visi bajorai turėdavo atlikti karinę tarnybą. Už karinės tarnybos neatlikimo konfiskuodavo dvarą.

Jei užpuolikas pabėgdavo ir neatvykdavo į taismą, jo dvarą atiduodavo nukentėjusiajam asmeniui, o jį patį laikydavo banita. Tokį sugautą nusikaltėlį baudė mirties bausme.

  • Teisė Referatas
  • Microsoft Word 10 KB
  • 2011 m.
  • 4 puslapiai (841 žodžiai)
  • Baudžiamoji teisė. Bausmės
    8 - 3 balsai (-ų)
Baudžiamoji teisė. Bausmės. (2011 m. Rugpjūčio 05 d.). https://www.mokslobaze.lt/baudziamoji-teise-bausmes.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 23 d. 08:38
×