Baudžiamoji teisė. Konspektai


Baudziamosios teises konspektai. Baudziamosios teises konspektas. Baudziamoji teise konspektas. Baudziamosios teise konspektai. Bausmės sąvoka ir paskirtis. Baudziamoji teises konspektai. Baudžiamoji teisė kaip teisės šaka. Baudziamosios teises normu konkurencija. Baudžiamojo įstatymo taikymo senatis. Baudžiamosios+teisės+konspektai.

Baudžiamosios teisės samprata. Baudžiamasis įstatymas. Nusikaltimas ir baudžiamasis nusižengimas. Nusikalstamos veikos objektyvieji požymiai. Nusikalstamos veikos (nv) subjektyvieji požymiai. Baudžiamąją atsakomybę šalinančios aplinkybės. Nusikalstamos veikos (nv) stadijos. Kelių asmenų dalyvavimas padarant nv ir jo baudžiamasis teisinis vertinimas. Nusikalstamų veikų daugetas. Nusikaltimų recidyvas. Baudžiamųjų teisės normų konkurencija. Baudžiamosios atsakomybės samprata. Atleidimas nuo baudžiamosios atsakomybės. Bausmės sąvoka ir paskirtis. Bausmių sistema ir bausmių rūšys. Baudžiamojo poveikio ir auklėjamojo poveikio priemonės ir jų skyrimas. Bausmės skyrimas. Atleidimas nuo bausmės. Baudžiamojo įstatymo taikymo senatis. Teistumas. Priverčiamosios medicinos priemonės.

Baudžiamoji teisė – tai teisės šaka, kuri reguliuoja visuomeninius santykius atsirandančius dėl nusikalstamos veikos padarymo. Ne pozityvius, o negatyvius santykius kurie kyla asmeniui pažeidus baudžiamąjį įstatymą. Pati sąvoka baudžiamoji teisė gali būti vartojama keliais aspektais: a) kaip teisės šaka teisės sistemoje; b) kaip įstatymų leidybos sritis (įstatymo leidėjo ar seimo); c) kaip mokslo sritis.

Nusikalstamos veikos ir jų požymiai yra pirmoji baudžiamosios teisės, kaip teisės šakos, reguliavimo dalyko sudedamoji dalis, nusikalsta­mų veikų padarymo teisiniai padariniai — antroji baudžiamosios teisės dalyko sudedamoji dalis. Taigi baudžiamoji teisė, kaip teisės šaka, yra nusikalstamų veikų padarymo ir jų teisinių padarinių teisė. Baudžia­moji teisė, kaip mokymo disciplina, yra teisinė disciplina, kuri nagrinėja nusikalstamų veikų požymius ir šių veikų padarymo teisinius padarinius.

šiuolaikinės baudžiamosios teisės apibrėžimas - tai valstybės nustatytų teisės normų sistema, reglamentuojančių kokios veikos yra nusikalstamos, nustatančius bendrosios baudžiamosios atsakomybės pagrindus, valstybės prievartos priemonių turinį, sąlygas, kurioms esant bausmės gali būt pakeistos kitomis poveikio priemonėmis, atleidimą nuo baudžiamosios atsakomybės. Sąvoka baudžiamoji kilo nuo žodžio bausti.

Literatūroje kartais bt sąvokos turinys yra skirstomas į dvi dalis: baudžiamąją teisę subjektyvine prasme (ius puniendi) ir baudžiamąją teisę objektyvine prasme (ius poenala).

Baudžiamoji teisė subjektyvine prasme iš esmės turi atsakyti į klausimą dėl valstybės teisės nubausti asmenį, padariusį nusikaltimą. Pažymėtina, kad valstybės teisė nubausti pirmiausia atsiranda todėl, kad ji teisės normų pagrindu imasi reguliuoti tvarką visuomenėje. Iš piliečių reikalavimo užtikrinti jų saugumą išplaukia valstybės pareiga užtikrinti joje gyvenančių žmonių interesus ir saugumą. Ši valstybės pareiga yra atsiradusi iš jos pačios paskirties. Teisės nustatytai tvarkai užtikrinti panaudoja ir teisės pažeidėjų nubaudimą bei taisymą. Atsižvelgiant į tai tam tikri nubaudimo teisės aspektai įgyja savarankišką prasmę ir todėl ši baudžiamosios teisės sritis gali būti specialiai akcentuota.

Baudžiamoji teisė objektyvine prasme – tai visuma įstatymo numatytų draudimų ar įpareigojimų, kurie išdėstyti baudžiamosios teisės normose.

  • Microsoft Word 292 KB
  • 2010 m.
  • 84 puslapiai (71209 žodžiai)
  • Universitetas
  • Karolina
  • Baudžiamoji teisė. Konspektai
    7 - 2 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Baudžiamoji teisė. Konspektai. (2010 m. Spalio 19 d.). https://www.mokslobaze.lt/baudziamoji-teise-konspektai.html Peržiūrėta 2021 m. Balandžio 19 d. 00:13
Peržiūrėti darbą
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo