Baudžiamoji teisė konspektas 4


Nusikaltimo padarymo stadijos. Ekonominiai nusikaltimai bk. Nusikaltimas baudžiamoji teisė. Tariamoji gintis. Baudžiamasis ekscesas. Bk bendroji dalis konspektas. Baudziamosios atsakomybes samprata, atsiradimas, realizavimas ir turinys. Baigtas nusikaltimas ir pasikesinimas stadijos. Tariamoji gintis ir jos teisines pasekmes. Bk ypatingoji dalis konspektai.

Baudžiamosios teisės samprata. Baudžiamasis įstatymas ir jo galiojimas. Kaltė ir jos kriterijai. Kaltės formos. Formalios ir materialios nusikaltimų sudėtys. Apibrėžta ir neapibrėžta tyčia. Nusikaltimo padarymo stadijos. Rengimasis padaryti nusikaltimą. Pasikėsinimas padaryti nusikaltimą. Baigtas nusikaltimas. Rengimosi ir pasikėsinimo padaryti nusikaltimą baudžiamumas. Savanoriškas atsisakymas pabaigti nusikaltimą. Aplinkybės, šalinančios baudžiamąją atsakomybę. Aplinkybių, šalinančių baudžiamąją atsakomybę, samprata ir rūšys. Būtinoji gintis ir jos teisėtumo sąlygos. Tariamoji gintis ir jos vertinimo teisiniai aspektai. Tariamoji gintis. Asmens, įtariamo padarius nusikalstamą veiką, sulaikymo ir žalos padarymo jam teisėtumo sąlygos. Būtino reikalingumo samprata ir teisėtumo sąlygos. Bendrininkavimas. Bendrininkavimo samprata pagal bk. Bendrininkavimo požymiai:. Bendrininkavimo formos. Nusikaltimo padarymas per tarpininką (tarpinis vykdymas). Ekscesas. Nusikaltimo padarymo teisinės pasekmės. Nusikaltimo padarymo teisinių pa sekmių bendra charakteristika. Baudžiamoji atsakomybė: samprata, atsiradimas, realizavimas, turinys. Baudžiamosios atsakomybės pagrindai. Baudžiamoji politika lietuvoje po. Metų. Bausmių sistema ir rūšys. Kriminalinė bausmė. Bausmių sistema ir rūšys. Bausmių skyrimas pagal lr bk. Kriterijai, kuriais vadovaujasi teismas, skirdamas bausmę. Švelnesnės negu numatyta įstatyme bausmės skyrimas. Bausmės skyrimas padarius kelis nusikaltimus. Atleidimas nuo bausmės. Bendra charakteristika, požymiai bei rūšys. Atleidimas nuo baudžiamosios atsakomybės. Nusikaltimai nuosavybei. Ekonominiai nusikaltimai. Nusikaltimai viešajai tvarkai ir visuomenės saugumui (bk x skirsnis)

2. Būtinoji gintis ir jos teis. 4. Asmens, įtariamo padarius nusikalstamą veiką, sulaikymo ir žalos pabt priskiriama prie veikiančių teisės šakų. Tai vienas iš stiprių šios teisės išskirtinių bruožų. Didelė dalis teisėsaugos pareigūnų darbe pirapie bt sukasi baudžiamasis procesas, kriminologija, kriminalistika, administracinė teisė. Ten bt reikia 80 proc.

Bt - specifinė disciplina. Ji - pakankamai gili teorija. Bt teorija daug platesnė ir gilesnė negu teisės teorija. Skirtingai nuobt - sunkiai įsisavinama disciplina palyginti su kitom. Iš pirmo karto neišlaiko pusė grupės. Stacionaras bt studijuoja metus. Bt apimtis labai didelė. Bt - įvairiųbt - tai nusikalstamų veikų ir teisinių pasekmių už šias veikas teisė. Bt apibrėžia (nustato) nusikalstamų veikų sąrašą. Svarbu nusikaltimo padarymo pasekmės. Bt nustato, kokios teisinės priemonės laukia padarius nusikaltimą.

Bt kaip teisės šaka ir disciplina padalinta į dalis: įstatymai priklauso arba bendrajai bt daliai, arba ypatingajai daliai.

Ypatingoji bt dalis - tai nusikaltimų sąrašas ir sankcijų už padarytą nusikaltimą sąrašas (nuodėmių sąrašas).

Bendroji dalis - bendro pobūdžio normos, kurios aptarnauja ypatingąją dalį. Didelė dalis bt normų aprašytos bendrojoje dalyje. Pvz. , sankcija - tik už nužudymą; o bendrininkavimas?.

Ypatingosios dalies sankcija ir dispozicija nustato baigtinį nusikaltimą - tyčinis nusikaltimas, o jeigu nepataikė? Bendroji dalis sprendžia bendrininkavimo, stadijų, baudžiamąją atsakomybę šalinančių aplinkybių klausimus.

Sankcija: laisvės atėmimas, o bendroji dalis numato, kad bausmė gali būti atidedama. Bendrojoje dalyje aprašoma bausmių sistemaypatingoji dalis be bendrosios dalies neegzistuoja. Nagrinėjant bylą būtina žiūrėti, kas yra bendrojoje dalyje.

Baudžiamojo proceso pagrindinis tikslas - išsiaiškinti, ar padarytas nusikaltimas, ar ne. Baudžiamojo proceso mechanizmo sudėtingumą sąlygoja tai, kad sankcijos lbaudžiamasis įstatymas - tai vienintelis bt šaltinis. Taigi baudžiamojoje teisėje visi klausimai sprendžiami tik įstatymų pagalba (nėra poįstatyminių aktų). Visus bt klausimus sprendžia tik seimas.

Visa bt kodifikuota į baudžiamąjį kodeksą. Šiuo metu nėra baudžiamųjų įstatymų už baudžiamojo kodekso ribų. Baudžiamasis kodeksas suskirstytas į bendrąją ir ypatingąją dalį.

Visos bk normos išdėstytos straipsniais. Patys straipsniai (didžioji dauguma) susideda iš dalių. Dalių samprata bendrojoj ir ypatingojoj dalyje skirtinga.

Bendrojoje: dalis - tai viena pastraipa.

  • Microsoft Word 58 KB
  • 2012 m.
  • 22 puslapiai (10277 žodžiai)
  • Universitetas
  • Baudžiamoji teisė konspektas 4
    10 - 1 balsai (-ų)
Baudžiamoji teisė konspektas 4. (2011 m. Rugpjūčio 05 d.). https://www.mokslobaze.lt/baudziamoji-teise-konspektas-4.html Peržiūrėta 2020 m. Vasario 19 d. 06:15
×
24 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo