Baudžiamoji teisė nužudymo uždavinys


Kvalifikuokite Urtės veiksmus. Paaiškinkite esminius uždaviniui spręsti pasirinktos nusikalstamos veikos sudėties objektyviuosius ir subjektyviuosius požymius. Savo sprendimą motyvuokite. Pakaltinamas asmuo.

Urtė teisininkų šventės metu (rugsėjo pirmoji) susiginčijo su savo grupioku Justu, kuris pagrasino jai, kas šiais mokslo metais aplenks ją mokymosi procese geresniais mokymosi rezultatais. Sunerimusi dėl Justo grasinimų, į šventinį šampaną Urtė įpylė nuodo aršeniko, dėl kurio Justui sutriko širdies darbas, pasunkėjo kvėpavimas ir sustojus širdžiai šis mirė.

Autopsijos metu ekspertai nuststė, kad į šampaną buvo įpilta greitai veikiančio nuodo – aršeniko, kuris patekęs į kraują sunkina širdies veiklą, dėl ko žmogus beveik visais atvejais miršta. Tokius nuodus, pasak ekspertų, naudoja patyrę „nuodytojai“, kadangi širdies veiklos sutrikimai labai panašūs į natūralų širdies smūgį, dėl ko sunku įtarti, jog buvo įvykdytojas nužudymas.

Apklausos metu Urtė teigė, jog nenorėjo nužudyti Justo. Ji teigė, kad siekė tik sutrikdyti sveikatą, kad šis praleistų mokymosi sezoną besigydydamas. Tiap pat teigė, jog žinojo, kad panaudoti nuodai gali sukelti žmogaus mirtį, tačiau tikėjosi, jog gyvybės neatims, o tik sutrikdys sveikatą.

Remiantis LR BK nužudymas neteisėtas yra kito asmens gyvybės atėmimas. Ši veika kvalifikuojama BK 129 straipsnyje. Norint nustatyti, kad asmens veiksmai sukėlė nužudymą reikia įrodyti objektyviuosius ir subjektyviuosius nužudymo kaip nusikalstamos veikos požymius.

Remiantis LR BK 129 straipsniu nužudymo atveju vertybė yra žmogaus gyvybė.

  • Teisė Namų darbas
  • Microsoft Word 12 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 2 puslapiai (1231 žodžiai)
  • Vaida
  • Baudžiamoji teisė nužudymo uždavinys
    10 - 10 balsai (-ų)
Baudžiamoji teisė nužudymo uždavinys. (2015 m. Spalio 19 d.). https://www.mokslobaze.lt/baudziamoji-teise-nuzudymo-uzdavinys.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 23 d. 05:30
×