Baudžiamoji teisė specialioji dalis 5


Baudziamoji teise bendroji dalis konspektas. Baudžiamoji teisė bendroji dalis. Baudžiamoji teisė specialioji dalis konspektai. Baudziamoji teise specialioji dalis konspektas. Baltuju apykakliu nusikaltimai. Baudžiamosios teisės specialioji dalis. Baltųjų apykaklių nusikaltimai ekonominis nusikalstamumas. Baudziamosios bendroji konspektas. Baudžiamoji teisė. specialioji dalis. Civilinė teisė bendroji dalis konspektas pagal programa.

Nusikaltimai nuosavybei. Ekonominiai nusikaltimai. Nusikaltimai viešajai tvarkai ir visuomenės saugumui (bk x skirsnis). Viskas tas pats tinka plėšimui, bet ten yra smurtas. Tas pats daikto pagrobimas, bet padaromas panaudojant smurtą. Tai turto pagrobimo priemonė.

Nuosavybės neliečiamumas įtvirtintas konstitucijoje. Nuosavybę reguliuoja ir kitos teisės šakos: civilinė, žemės etc.

žinomi keli nuosavybės apibrėžimai. Bt: (subjektyviąja prasme) - savininko teisė valdyti, tarybinėje teisėje (pradedant po revoliucijos) išplėtota nuostata: nuosavybė iškelta labai aukštai, o visa kita pamiršta.

Visame pasaulyje: nusikaltimai nuosavybei - 2) turtas turi būti apibrėžtas vadovaujantis juridines turto sampratos teorija - tai visuma daiktų, turtinių teisių ir turtinių prievolių (sukčiavimas, turto pasisavinimas, turtinės žalos padarymas).

3) ekonominė turto teorija: turtas - tai visuma daiktų, turtinių teisių ir reikalavimų + pelnas, kuris galėjo būti gautas normaliomis sąlygomis (pagrobimas - tai tyčinis, neteisėtas, neatlygintinis svetimo turto (daikto) paėmimas iš teisėto valdymo tikslu tuo daiktu naudotis ar disponuoti kaip savu.

Yra dvi didelės vagystės teorijos (na)neteisėtas: prieštarauja baudžiamajai teisei (kaltininkas paima svetimą daiktą be jokio pagrindo). Kartais, kai yra nepakankamas (?) pagrindas - tai kvalifikuojama vagystė laikoma baigta, kai kaltininkas objektyviai įgyja galviskas tas pats tinka plėšimui, bet ten yra smurtas. Tas patssmurtas visada turi būti nukreiptas į savininką arLietuvoje teorijoje turtu laikomas daiktas, bet praktikoje - ne tik daiktas, bet ir nematerialūs dalykai.

Sukčiavimo būtinas požymis - apgaulė. Apgaulė turi sąlygoti nukentėjusiojo suklydimą. At senatas: piktnaudžiavimas pasitikėjiedvinas sucherlandas ekonominį nusikalstamumą įvardino kaip baltųjų apykaklių nusikalstamumą . Tai aukštesniojo luomo asmenų su aukštu socialiniu statusu nusikaltimai, padaryti jų pbaudžiamąja teisine prasme sąvokas apibrėžė vokiečiai: tai piktnaudžiavimas reikalingu ekonominėje veikloje pasitikėjimu, kai veika per vienetinių interesų pažeidimą sukelia ekonominio1)siaurąja prasme: tai nusikaltimas, kuris yra nukreiptas prieš valstybės ekonomikos reguliavimą ir valdymą; kuo daugiau draudimų ekonomikoje - tuo daugiau nusikaltimų.

2)tikrieji nusikaltimai (mala in se): kai pažeidžiam3)veikos tikslas - pažeisti ekonominę tvarką, kuri nustatyta baziniais ekonominiais įstatymais bei ši veika kelia pavojų sąžiningo ūkininkavimo prineuropos taryba išvardino, kokius nusikaltimus būtina priskirti prie ekonominių (1981 m. Rekomendacija nr.

  • Microsoft Word 13 KB
  • 2012 m.
  • 5 puslapiai (1982 žodžiai)
  • Universitetas
  • Baudžiamoji teisė specialioji dalis 5
    10 - 3 balsai (-ų)
Baudžiamoji teisė specialioji dalis 5. (2011 m. Rugpjūčio 05 d.). https://www.mokslobaze.lt/baudziamoji-teise-specialioji-dalis-5.html Peržiūrėta 2020 m. Kovo 31 d. 22:58
×
24 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo