Baudžiamoji teisė specialioji dalis 8


Baudziamoji teise specialioji dalis konspektas. Baudiamoji teise specialioji dalis. Baudziamoji teise referatas. Turto iššvaistymas kursinis. Nusikaltimai gyvybei baudžiamoji teisė specialioji dalis.

Apgaulingas apskaitos tvarkymas. Aplaidus apskaitos tvarkymas. Dokumento suklastojimas ar suklastoto dokumento panaudojimas arba realizavimas. Kelių transporto eismo saugumo ar transporto priemonių eksploatavimo taisyklių pažeidimas. Kitos įmonės prekių ar paslaugų ženklo naudojimas. Kontrabanda. Kreditinis sukčiavimas. Neteisėtas v-bės sienos perėjimas. Neteisėta įmonės veikla. Neteisėtas namų gamybos stirpių alk. Gėrimų ir apartų jiem gamint gaminimas, laikymas, gabenimas turint tikslą realizuoti ar realizavimas. Neteisėtas prekių ar produkcijos neišvežimas iš lr. Neteisėtas vertimasis ūkine, komercine, finansine ar profesine veikla. Netikrų pinigų ar vert. Popierių pagaminimas, laikymas arba realizavimas. Nusikaltimai, pavojingi žmogaus gyvybei ir sveikatai. Privertimas darytis neteisėtą abortą bk. Palikimas be pagalbos, kai gresia pavojus žmogaus gyvybei bk. Nužudymas. Plėšimas. Privertimas lytiškai santykiauti. Skolininko nesąžiningumas. Sukčiavimas bk. Sunkus sv. Sutrikdymas. Sv. Sutrikdymas. Turtinės žalos padarymas apgaule. Turto pasisavinimas, turto iššvaistymas bk. Nusikalstamu būdu gauto turto įgijimas arba realizavimas bk. Turto prievartavimas bk. Viešosios tvarkos pažeidimas.

- už buhalt.apskaitos dok.sugadinimą, paslėpimą ar sunaikinimą atsako veiką padaręs asmuo.

12. Jei asmenys, apgaulingai tvarkantys buh.apskaitą arba gadinantys, slepiantys, naikinantys apskaitos dok., be apgaulingo apsk.tvarkymo kėsinasi ar padaro dar ir kt.nusikaltimų (sv.turto pasisavinimas) – atsako pagal nusik.sutap.

13. Subj.pusė: tai tyčinis nusikaltimas. Tai skirtumas nuo aplaidaus apskaitos tvarkymo.

Apgaulingas laikomas pavojingesniu, kai sunaikinama kasos aparato kontrolinė juosta, mokesčių ar muitinės dokumentai, darbo užmokestis išmokamas ne pagal oficialų žiniaraštį..

Aplaidus apskaitos tvarkymas – kai buhalterinės apskaitos dokumentai tvarkomi tik iš dalies, įrašai daromi netvarkingai, dokumentai neišsaugojami ir pan.. Dėl to neįmanoma nustatyt įmonės veiklos, jos finansinės būklės rezultatų ar įvertinti turto.

- Nusikalstamo nerūpestingumo atveju: asmuo nežino arba blogai žino įst-ų reikalavimus ir nenumato, kad dėl to nebus galima visiškai ar iš dalies nustatyt įmonės veiklos..., tačiau pagal užimamas pareigas ar darbo specifiką privalo ir gali tai žinoti bei numatyt tų įst-ų nevykdymo pasekmės.

2. dalykas – dokumentai – tai materialūs dalykas, kuriuose užfiksuota t.t. inf-cija. BT-ėj dokumentu laikomas kiekvienas rašytinis aktas, kuriuo jur.ar fiz.asmuo liudija teisinį faktą, turinti teisinę reikšmę. Dokumentai – pasas, vairuotojo pažymėjimas, v-bės tarnautojo pažymėjimas, gimimo, mirties liudijimas, kt. dok., kuriais nustatoma asmenybė, svarbių subjektyvių teisių atsiradimo, turėjimo ar pasibaigimo faktas.

T.p. dalyku yra visi dokumentai atspindintys operacijas su pinigais, vert.popieriais, kiln. ar nekiln.turtu..

- dokumento suklatojimu - žinomai suklastoto dok. panaudojimas - tokio dok.realizavimas

4. Dok.suklastojimu laikomi veiksmai, kuriais pakeičiamas dokumento tikrumas ir jo turinio teisingumas.skirtingų rūšių dokumentų klastojimui naudojami įv.būdai: 1.)įrašymas į dokumentą žinomai melagingos inf-cijos;

3) kitoks suklastojimas ( ištrinant t.t. teksto dalį, padirbant parašą)

6. Baigtas – kai dėl eismo saugumo ar tr.priemonių eksploatavimo taisyklių pažeidimo atsirado bent 1 BK 281 str. išvardintas padarinys.

7. Nusikaltimo padarinių buvimas pr.ryšiu t.b. susietas su eismo saugumo ar tr.priemoniės eksploatavimo taisyklių pažeidimu. Tad, padariniai atsirado todėl, kad buvo pažeistos šios taisyklės.

9. Eismo saugumo ir tr.priemonių eksploatavimo taisyklių pažeidimas g.b. padarytas ir tyčia.

11. Subjektas – pakaltinamas 16m. Didžiąją dalį nusikaltimų padaro vyresnio amžiaus, nes vairavimo teisės suteikiamos tik nuo 18m. tačiau tr.priemonę vairuojančių be teisių nemažai yra ir nepilnamečių. BA atsiranda visiems asmenim, pažeidusiam taisykles nepriklausomai nuo to ar jie vairavo nuosavą ar ne tr.priemonę.

12. Pabrėžtina, kad neblaivumo samrata apima apsisvaiginimą ne tik alkoholiu bet ir narkotikais. Neblaivus – asmuo vairuojantis padidinto pavojaus šaltinį. Nusikaltimas baigtas – neblaiviam atsisėdus į tr.priemonę.

Prekių ir paslaugų ženklo naudojimo tvarką nustato LR Prekių ženklų įst. Neteisėtas įmonės prekių ir paslaugų ženklo naudojimas pažeidžia šiame įst-e reglamntuotą prekių ir paslaugų ženklų naudojimo tvarką.

3. Šiuo nusikaltimu daroma žala įmonių, kurių prekių ir paslaugų ženklais neteisėtai naudojamasi, materialiniams interesams, jų prestižui. Tokiu naudojimu pažeidžiami ir vartotojų interesai, nes vartotojai apgaunami dėl perkamų prekių, paslaugų kilmės, kokybės. Tad pagrindinis tiesioginis objektas – prekių ir paslaugų ženklo naudojimo tvarka. Papildomi objektai – gamintojų ir vartotojų interesai.

4. Dalykas – kitos įm. prekės ir paslaugų ženklas, t.p. prekės. Dalyku yra ne bet koks prekės ženklas o tik saugomas įst-ų nustatyta tvarka. Dalyku yra ir prekės, pažymėtos prekių ženklu, tapačiu ar klaidinamai panašiu į įst-ų nustatyta tvarka saugomą prekių ženklą.

  • Microsoft Word 85 KB
  • 2016 m.
  • 30 puslapių (21108 žodžiai)
  • Universitetas
  • Baudžiamoji teisė specialioji dalis 8
    10 - 2 balsai (-ų)
Baudžiamoji teisė specialioji dalis 8. (2011 m. Rugpjūčio 05 d.). https://www.mokslobaze.lt/baudziamoji-teise-specialioji-dalis-8.html Peržiūrėta 2020 m. Vasario 28 d. 10:55
×
24 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo