Baudžiamoji teisė. Valstybiniai nusikaltimai


Itin pavojingi valstybiniai nusikaltimai. Subjektas. Subjektyvioji pusė. Kiti nusikaltimai valstybei. Nusikaltimai žmogui. Gyvybės atėmimas dėl neatsargumo. Nusikaltimai gyvybei naujame lr bk. Nesuteikimas ligoniui medicinos pagalbos. Nusikaltimai žmogaus garbei ir orumui. Įstatymų spragos. Lytinių nusikaltimų traktuotė teismų praktikoje. Pakeitimai, reglamentuojantys šiuos nusikaltimus, naujajame bk. Nusikaltimai viešajai tvarkai. Nusikaltimai visuomenės saugumui.

62 str. V-bės išdavimas - tai tyčinis lr piliečio dalyvavimas kitos valstybės ar užsienio organizacijos veikloje, kuria siekiama pažeisti lr suverenitetą, jos teritorinę neliečiamybę, gynybos galią ar jėga nuversti lr konstitucija paremtą valstybės valdžią, baudžiamas l a 10-15 m. (1d. ). Nuo ba atleidžiamas lr pilietis, užsienio organų ar org-jų užverbuotas vykdyti lr atžvilgiu priešišką veiklą, jeigu jis gautai nusikalstamai užduočiai vykdyti nepadarė jokių veiksmų ir savo noru lr valdžios organams pareiškė apie savo ryšį su užs organais ar org-mis (2 d. ).

Objektas. Išduodant v-bę kėsinamasi į jos suverenitetą – teritorinę neliečiamybę, gynybos galią, k grindžiamą v-bės valdžią.

Objektyviosios pusės požymiai. Būtinas požymis – kaltininko dalyvavimas kitos, ne Lietuvos, v-bės ar užs org veikloje, kuri yra nukreipta prieš lr, Turi tikslą pažeisti jos neprikl ar ter nelieč, gynybos galią arba k grindžiamą v-bės valdžią. Dalyvavimas užs v-bės veikloje g. B. Išreikštas įv. Formomis ir būdais. Svarb kaltininko dalyvavimo požymis yra asmens veikos ir užs v-bės ar org-jos ryšys, kuris būtent ir nulemia tą asmens veiką. Tas ryšys, susitarimas g. B. Tiesioginis arba per tarpininką – kitos v-bės ar org-jos atstovą – nustatytas, užmegztas įsipareigojant veikti jos interesams. Įsipareigota g. B. Neapibrėžtai arba konkrečiai veiklai. Asmens, nedalyvaujančio tokioje veikloje, nus v-bės išdavimu negali būti kvalifikuojamas. Tačiau tais atvejais, kai kaltininkas taip veikia turėdamas tikslą nustatyti ryšį su priešiška v-be arba dar nieko nepadaręs stengiasi nustatyti tokį ryšį, užsiverbuoti tokiai veiklai, jo veikla traktuotina kaip rengimasis išduoti v-bė.

Rengimosi išduoti v-bę forma yra ir sutikimas, duotas kitai v-bei dalyvauti priešiškoje l veikloje. Pavedimų pobūdis ir turinys reikšmės veikos kvalifikavimui neturi. Tai g. B. Įsipareigojimas rengti ar daryti itin pavojingą v-nį ar kitą nus. , pvz. Šnipinėti, viešai raginti smurtu pažeisti l suv. Ir pan. Bet tai g. B. Ir susitarimas atlikti legalius, akivaizdžių kito nus požymių neturinčius veiksmus, jeigu jais sudaromos sąlygos kitai v-bei toliau rengti ar daryti nus. , kėsintis į lr suver. Pvz. Susitarimas, užduotis apsigyventi nurodytoje vietovėje, įsidarbinti konkrečioje įst. , užsiimti T. Verslu,susipažinti su nurodytos kategorijos žmonėmis.

V-bės išdavimas baigtu nus laikytinas nuo to momento, kai užverbuotas asmuo pradeda dalyvauti kitos v-bės ar užs org-jos veikloje, kuria siekiama pažeisti lr suver.

  • Microsoft Word 122 KB
  • 2012 m.
  • 42 puslapiai (32903 žodžiai)
  • Universitetas
  • Baudžiamoji teisė. Valstybiniai nusikaltimai
    10 - 3 balsai (-ų)
Baudžiamoji teisė. Valstybiniai nusikaltimai. (2011 m. Rugpjūčio 05 d.). https://www.mokslobaze.lt/baudziamoji-teise-valstybiniai-nusikaltimai.html Peržiūrėta 2020 m. Gegužės 31 d. 10:53
×
109 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo