Baudžiamojo proceso esmė konspektas


Baudziamojo proceso konspektas. Baudžiamasis procesas konspektas. Baudžiamojo proceso konspektai. Baudžiamojo proceso teisė konspektas. Baudziamojo proceso teises konspektas. Baudžiamojo proceso konspektas 2011. Baudžiamasis procesas nuo teorijos iki įrodinėjimo konspektas. Baudžiamojo proceso paruostuke. Baudžiamojo proceso teisė konspektas 2012 m. Baudziamojo proceso 2 konspektai.

Baudžiamojo proceso esmė, uždaviniai, principai. Baudžiamojo proceso dalyviai. Terminai. Procesiniai dokumentai. Kardomosios priemonės. Įrodinėjimas ir įrodymai. Teismas ir teismingumas. Atidavimas teismui. Teisminis nagrinėjimas. Parengiamoji teisiamojo posėdžio dalis. Teisminis tardymas. Teisminis nagrinėjimas. Teisminiai ginčai, sąvoka, reikšmė. Baudžiamosios bylos proceso atnaujinimas dėl europos žmogaus teisių teismo sprendimo.

Ji realizuojama pradedant žinių gavimu apie įvykdytą nusikaltimą (arba ruošiamą) ir baigiant nuosprendžio paskelbimu arba įvykdymu.

Po baudžiamosios bylos iškėlimo tyrimo institucijos imasi visų įstatymo numatytų priemonių, kad nusikaltėliai būtų nubausti.

Kadangi bylos tyrimas susijęs su išlaidomis, todėl įstatymo leidėjas ir numatė vadas - svarstyti, ar verta iškelti bylą, ar ne.

Iš vadovėlio: bp - įstatymo nustatyta kvotos, tardymo, prokuratūros ir teismo veikla iškeliant, tiriant ir nagrinėjant baudžiamąsias bylas bei vykdant nuosprendį.

Bp gali būti suprantamas ne tik kaip veikla, bet ir kaip procesinių veiksmų sistema, kuri praeina tam tikrus etapus arba stadijas.

Baudžiamojo proceso uždaviniai yra greitai ir išsamiai išaiškinti nusikaltimus ir tinkamai pritaikyti įstatymą, kad kiekvienas nusikaltimą padaręs asmuo būtų teisingai nubaudžiamas ir nė vienas nekaltas asmuo nebūtų patraukiamas baudžiamojon atsakomybėn ir nuteisiamas

Bp stadija - tai tokia bp dalis, kurioje sutinkamai su bendrais viso proceso uždaviniais, specifinėmis procesinėmis sąlygomis sprendžiami tik jai bbylą gali iškelti tik subjektai: a)kvotėjas, b)tardytojas; c)prokuroras; d)teismas. Kiti iškelti tardymą atlieka prokuratūra, vrm. Kvotą - policija, karinė policija, saugumas, priešgaisrinė apsauga, pataisos reikalai, muitinė, kapitonai, mokesčių ir finansų įstaigos, pasienio policija. Ši stadija baigiasi kaltinamosios išvados surašymu. Jei byla tirta sumarinio proceso būdu, kvotprokuroras tvirtina kaltinamąją išvadą ir nusprendžil. Svarbi bp stadija, nes teisingumą vykdo tik teismas. Nustatoma teisminio nagrinėjimo tvarka. Baigi instancijos teismo sprendimas įsiteisėja per 20 dienų, galima skųsti apeliacine tvarka - apygardų teismams arba ap kasacinė instancija reiškia Lietuvos aukščiausiąjį teismą, kuris nagrinėja bylas pagal skundus dėl įsiteisėjusių nuosprendžių ir nutarčių; . Bylosprocesinės funkcijos - tai procesinės veiklos kryptys, susijusios su tam tikru proceso dalyvių vaidmeniu. funkcijos: 1)parengtinis tyrimas; 2)kaltinimas; 3)gynybos funkcija; 4) teisminis nagrinėjimas ir bylos išsprendimas. Aišku, kas atlieka.

Procesiniai santykiai - tai bp įstatymo reguliuojami valstybinių institucijų ir asmenų, dalyvaujančių baudžiamosiose bylose, teisiniai santykiai. Vienas turi teisę, kitas - pareigą.

Procesinė forma - tai įstatymo nustatytos taisyklės,kurios įpareigoja atlikti tardymo ir teismo veiksmus, priimti sprendimus, laikantis tam tikrų sąlygų, tvarkos ir nuoseklumo.

  • Microsoft Word 125 KB
  • 2012 m.
  • 45 puslapiai (32468 žodžiai)
  • Universitetas
  • Baudžiamojo proceso esmė konspektas
    10 - 2 balsai (-ų)
Baudžiamojo proceso esmė konspektas. (2011 m. Rugpjūčio 05 d.). https://www.mokslobaze.lt/baudziamojo-proceso-esme-konspektas.html Peržiūrėta 2021 m. Sausio 16 d. 22:31
×
38 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo