Baudžiamojo proceso principai


Bpt principai. Konstituciniai baudziamojo proceso principai. Baudžiamojo proceso viešumo principas. Baudžiamojo proceso teisė principai. Baudziamojo proceso saltiniai. Baudziamojo proceso principai teisinguma vykdo. Baudžiamojo proceso testas. Baudziamo proceso principai. Baudžiamasis kodeksas principai. Naudžiamojo proceso kodeksas principai.

Įžanga. Baudžiamojo proceso principai. Samprata ir reikšmė. Baudžiamojo proceso principų sistema. Atskiri baudžiamojo proceso principai. Teisingumą vykdo tik teismas. Teismo nepriklausomumas ir nešališkumas. Proceso viešumas. Išvados.

Tai – viešosios teisės dalis, kurios normos nustatomos taip, kad būtų įmanoma tinkamai išsiaiškinti nusikalstamas veikas ir nubausti kaltus asmenis, o pačiame baudžiamajame procese nebūtų pažeistos žmogaus teisės. Apginti žmogaus teises yra viena iš svarbiausių baudžiamojo proceso teisės funkcijų. Ši funkcija, kaip ir kitos yra įgyvendinamos griežtai laikantis įstatymų bei kitų baudžiamojo proceso teisės šaltinių. Svarbiausias baudžiamojo proceso teisės šaltinis yra Lietuvos Respublikos Konstitucija, kuriame įtvirtinti svarbiausi baudžiamojo proceso principai, tokie kaip teisė į nekaltumo prezumpciją, teisė į sąžingą bylos nagrinėjimą ir kiti. Konstitucijoje išvardinti tik svarbiausi baudžiamojo proceso principai, kurie detalizuojami baudžiamojo proceso kodekse bei kituose įstatymuose, bei poįstatyminiuose teisės aktuose. Baudžiamojo proceso principai yra svarbi baudžiamojo proceso sudėtinė dalis, todėl šiame darbe pristatysiu jų sampratą, reikšmę, sistemą bei trumpai apibūdinsiu šiuos Konstitucinius baudžiamojo proceso principus: teisingumą vykdo tik teismas; teismo nepriklausomumas ir nešališkumas; proceso viešumas.

  • Microsoft Word 26 KB
  • 2012 m.
  • 11 puslapių (2611 žodžiai)
  • Universitetas
  • Arturas
  • Baudžiamojo proceso principai
    8 - 2 balsai (-ų)
Baudžiamojo proceso principai. (2012 m. Gegužės 07 d.). https://www.mokslobaze.lt/baudziamojo-proceso-principai.html Peržiūrėta 2020 m. Lapkričio 27 d. 04:33
×
33 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo