Baudžiamosios teisės specialiosios dalies uždaviniai


Nužudymas vienu smūgiu ir jo vertinimas. Paskaita Nužudymas bendrininkaujant. Kai siekiama gauti turtinės naudos sau , ar kitiems asmenims. 1 paskaita. Nužudymas iš savanaudiškų paskatų. Nusikaltimai pavojingi žmogaus sveikatai ir žmogaus gyvybei. Nusikaltimai žmogaus laisvei. Fedosiukas ir Gutauskas rašė papildomai apie prekybą žmonėmis. Nusikaltimai ir baudžiamieji nusižengimai žmogaus seksualinio apsisprendimo laisvei ir neliečiamumui. Jeigu išžaginimo ar prievartavimo metu yra padaromas turto sunaikinimas jis yra kvalifikuojamas atskirai kaip 187 str. Nusikaltimai ir baudžiamieji nusižengimai asmens garbei ir orumui.


Uždavinys – Pvz. Trys asmenys, išlaužę duris pateko į privatų butą ir rado pasiėmė 8000 eurų, buto savininko asmens pasą, banko mokėjimo kortelę, lygiavamzdį medžioklinį šautuvą, dvidešimt šovinių, skirtų taudyti iš šio šutouvo, dujinį pistoletą.

turto pagrobimo dalyko sąvoka. Ar minėtoje situacijoje yra turto pagrobimas? Pirmiausia apibūdinti turto pagrobimo dalyką. (vagystės dalyku yra laikomi pinigai). Dar reikėtų pabaigai aptarti dalyko vertės problemą, nuo pagrobto dalyko vertės priklauso turtinė žala, turtinė žalą turi didelės reikšmės 178 str. Inkriminavimui.

Bilieto klausimas – 1. Klausimo papildymas: Kiek ir kokių nusikalstamų veikų padaryta, teisiškai įvertinkite situaciją.

Uždavinio sprendimas susideda iš dviejų dalių, reikia apsispresti dėl galimo veikos kvalifikavimo (pirmiausia vagystė, po to mokėjimo priemonės pagrobimas, taip pat galimas dokumento pagrobimas, po to šaunamojo ginklo pagrobimas).

Pradedama nuo pirminės kvalifikacijos. Laikykim, kad čia buvo visi daiktai tinkami vagystei. Pirminė kvalifikacija Vagystė. Pirmiausia reikia pasirinkti visus sudėčiai privalomus sudėties požymius.

Antroji sudedamoji dalis yra argumentacija, tai yra kaip mokame teoriją pritaikyti konkrečiai gyvenimiškai situacijai.

Galimi du pateikimo variantai, galima pateikti visą teoriją ir po to argumentuotai sieti su uždavinio fabula, bet galima ir iš karto susieti su uždaviniu. (paprastai pasirenkamas antras variantas). Reikia pateikti galutinę kvalifikaciją, tą kuri lieka po visos teorijos. Pvz. Vagystėje yra net keturios dalys, vadinasi minimum dalį sukonkretinti. Galutinė kvalifikacija taip pat reikalauja ir kitų BK straipsnių nurodymų. Šioje vietoje reikėtų nurodyti ir 214 str. Ir ginklo pagrobimo t.y. 254? Str. Po to asmens dokumento pagrobimą. Taip pat privalo atsispindėti ir bendrosios dalies straipsniai, kurie yra privalomi.

Ruoštis iš paskaitų medžiagos. Teismų praktikos. LAT svetainė, ten yra teismų praktikos biuletenis ir pasirinkti iš galimų variantų, pirmiausia bylų apžvalgą, antroje vietoje senato nutarimai, trečioji vieta plenarinės nutartys, ketvirtoji vieta išplėstinės teisėjos kolegijos, paskutinė vieta trijų teisėjų kolegija. Kitas labai svarbus literatūros šaltinis – kodekso komentaras ir vadovėlis.

Baudžiamoji teisė (specialioji dalis) 2016 m. gegužės 26 d., 1 paskaita

Kiekvienas žmogus smūgiuodamas į gyvybiškai svarbų organą, suvokia akivaizdžią mirties tikimybę ir yra abejingas jai.

Jeigu bendrininkai smurtauja esant susitarimui nužudyti. Jie visi yra teisiami už nužudymą kaip vykdytojai, nepriklausomai nuo to, kuris sudavė mirtiną smūgį.

Kai bendrininkai smurtauja esant neapibrėžtai tyčiai arba netiesioginiai tyčiai, tai tokiais atvejais:

Mirtino smūgio taisyklė – jei nustatoma, kuris asmuo sudavė mirtiną smūgį, tokiu atveju jis yra teisiamas už tyčinį nužudymą, o kiti asmenys teisiami už atitinkamai padarytus sužalojimus.

Smūgio visumos taisyklė – jei asmuo miršta nuo smūgių visumos arba neįmanoma nustatyti, kuris sudavė mirtiną smūgį, tokiu atveju už tyčinį nužudymą visi asmenys.

LAT – nužudymo atveju laikomas ne tik tas asmuo, kuris naudojo smurtą, bet ir tas, kuris betarpiškai dalyvavo veikos padaryme.

129 str. 2 d. 3 p. Jeigu nužudė artimą giminaitį. Sąvoka paaiškinta  248 str.

Nužudymas dviejų ar daugiau asmenų. Galimas dviem būdais, tai yra kai nužudomi du asmenys viena veika, vienu kažkokiu veiksmu ar neveikimu. Tokiu atveju gali būti skirtingų asmenų, gali būti vienu atžvilgiu tiesioginė tyčia, kitu netiesioginė. Kitas variantas, tai toks atvejis kai yra nužudomi keli asmenys, keliais veiksmais, kurie yra tęstinės veikos dalys. Labai svarbus aspektas yra stadijų klausimas. Jeigu asmuo siekia nužudyti du ar daugiau ir nepavyko nužudyti nieko, tai kvalifikuojama kaip rengimąsis ar pasikėsinimas nužudyti du ar daugiau. Jeigu siekia nužudyti du, bet pavyko nužudyti tik vieną, veika kvalifikuojama kaip vieno asmens baigtas nužudymas ir pasikėsinimas nužudyti du. Jeigu asmuo siekia nužudyti tris, bet nužudė tik du. Tokiu atveju kvalifikuojama, kaip baigtas dviejų ar daugiau asmenų nužudymas.

  • Microsoft Word 169 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 20 puslapių (8604 žodžiai)
  • Universitetas
  • Deivydas
  • Baudžiamosios teisės specialiosios dalies uždaviniai
    9 - 1 balsai (-ų)
Baudžiamosios teisės specialiosios dalies uždaviniai. (2017 m. Rugsėjo 12 d.). https://www.mokslobaze.lt/baudziamosios-teises-specialiosios-dalies-uzdaviniai.html Peržiūrėta 2020 m. Sausio 22 d. 07:26
×
24 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo