Baudžiamosios teisės uždaviniai ir jų analizė


Užduotis. Atsakymas. Dėl plėšimo kvalifikavimo. Dėl nužudymo kvalifikavimo. Dėl straipsnių individualizavimo. Užduotis. Atsakymas. Dėl nusikalstamų veikų kvalifikavimo. Dėl plėšimo inkriminavimo subjektyviųjų ir objektyviųjų požymių. Dėl elektroninės mokėjimo priemonės neteisėto disponavimo ir jos duomenų panaudojimo subjektyvių ir objektyvių požymių.

Vasiliauskas ir Lileikytė buvo patraukti atsakomybėn už nužudymą ir plėšimą. Pagal iš anksto kartu su Vasiliausku apgalvotą planą Lileikytė susipažino naktiniame klube su Danijos piliečiu Gribsonu, susitarė su juo nuvažiuoti pas jį į viešbutį pratęsti vakarėlį, tačiau prieš išeinant įpylė jam į alkoholį spaudimą mažinančio preparato “Klofelinas”. Išėjus į lauką, prie jų nuosavu taksi privažiavo Vasiliauskas. Apsvaigęs nukentėjusysis buvo įsodintas į taksi, o kai jis užmigo, Lileikytė paėmė iš jo pinigus, laikrodį ir mobilųjį telefoną (iš viso 5500 LT vertės turtas). Paskui Vasiliauskas jį išmetė į gatvę. Tuo metu gatvėje buvo 5 laipsniai šilumos. Ryte nukentėjusįjį surado policiją ir iškvietė grietąją, tačiau jis mirė ligoninėje nuo kraujo išsiliejimo į smegenis. Ekspertizė nustatė, kad Gribsonas sirgo hipotonija (mažo kraujo spaudimo liga) ir klofelino poveikis jam buvo daug stipresnis nei sveikam asmeniui. Klofeliną buvo įgijusi Lileikytė iš nenustatyto asmens, bet Vasiliauskas žinojo, kad jis bus panaudotas.

  • Microsoft Word 33 KB
  • 2013 m.
  • 23 puslapiai (6990 žodžiai)
  • Universitetas
  • Sara
  • Baudžiamosios teisės uždaviniai ir jų analizė
    10 - 2 balsai (-ų)
Baudžiamosios teisės uždaviniai ir jų analizė. (2013 m. Gruodžio 11 d.). https://www.mokslobaze.lt/baudziamosios-teises-uzdaviniai-ir-ju-analize.html Peržiūrėta 2020 m. Rugpjūčio 14 d. 22:25
×
129 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo