Baudžiamosios teisės uždavinys su sprendimu apie prekybą žmonėmis


BOLDS. Argumentuotai pagrįskite arba paneikite kaltinimą Robertui ir Tomui.

Vilniaus Apygardos teismas nuteisė Robertą ir Tomą pagal LR BK 147 str. už prekybą žmonėmis. Teimas nustatė, kad jie pardavė į Monaką lietuvę Eriką. Taip pat nustatyta, kad Eriką važiuoti į Monaką verstis prostitucija įkalbėjo jos draugas Robertas, žadėdamas jai vakarietišką uždarbį ir geras darbo sąlygas. Kai Robertas išgavo sutikimą iš Erikos, jis supažindino ją su Tomu, kuris sutvarkė visus reikalingus kelionės dokumentus, nupirko lėktuvo bilietą, paaiškino, kad atskridus į Monaką ją pasitiks vyras vardu Anatolijus.

Teismas nustatė ir tai, kad Tomas gavo iš Anatolijaus 3000 eurų, iš kurių 500 sumokėjo Robertui už tai, kad šis įkalbėjo Eriką vykti į Monaką.

Teismo posėdžio metu Erika Robertą ir Tomą apibūdino kaip mandagius ir draugiškus vyrus, kurie rūpinosi ja, nupirko jai drabužių. Mergina taip pat teigė, kad į Monaką vyko savo noru, prievartos prieš ją niekas nenaudojo. Monake Anatolijus buvo paėmęs jos asmens dokumentus, apgyvendino ją, parūpindavo jai klientus ir atsiskaitydavo su ja. Kartu su Erika gyveno dar dvi merginos iš Lenkijos. Jos taip pat užsiminėjo prostitucija. Anatolijus kontroliavo merginų darbą, poilsį, su juo reikėjo derinti išvykas į miestą. Buvo nustatyta baudų sistema - kai klientas likdavo nepatenkintas merginomis, Anatolijus sumažindavo joms uždarbį. Erika nurodė, kad darbo sąlygos ją tenkino ir ji būtų dar pasilikusi Monake, tačiau Anatolijus buvo sulaikytas vietinės policijos už narkotikų laikymą, o ji buvo deportuota į Lietuvą.

  • Teisė Uždavinys
  • Microsoft Word 14 KB
  • 2015 m.
  • 3 puslapiai (880 žodžiai)
  • Vilius
  • Baudžiamosios teisės uždavinys su sprendimu apie prekybą žmonėmis
    10 - 2 balsai (-ų)
Baudžiamosios teisės uždavinys su sprendimu apie prekybą žmonėmis. (2015 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/baudziamosios-teises-uzdavinys-su-sprendimu-apie-prekyba-zmonemis.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 24 d. 10:29
×