Baudžiamosios teisės uždavinys


Žibutės veiksmus. Paaiškinkite esminius uždaviniui spręsti pasirinktos nusikalstamos veikos sudėties objektyviuosius ir subjektyviuosius požymius. Savo sprendimą motyvuokite.

A.Žibutė pagimdė naujagimį namuose. Iškart po to ji uždusino jį pagalve. Tada automobiliu nuvyko į kitą miesto rajoną, kur į šiukšlių konteinerį išmetė suvyniotą į antklodę naujagimio lavoną.

Ikiteisminio tyrimo metu nenustatyta, kad A.Žibutė būdama nėščia, planavo atsikratyti kūdikiu. Medicininė ekspertizė parodė, kad A.Žibutė dėl sunkaus gimdymo namuose buvo riboto pakaltinamumo būsenos. Teisme jai buvo pateiktas kaltinimas pagal LR BK 129 str. 2 d. 1, 2 ir 3 p.

Tuo tarpu kaltinamoji teigia, jog kaltinimas yra neteisingas, o jos padarytą veiką derėtų vertinti kaip naujagimio nužudymą, pagal LR BK 131 str., kadangi veiką ji padarė būdama gimdymo nulemtos būsenos.

Tačiau Lietuvos Aukščiausiasis Teismas savo nutartyse ne kartą yra pasisakęs, kad vienas svarbiausių momentų yra kaltininko privalomas suvokimas, jog nukentėjusysis yra bejėgiškos būklės. Būtent suvokdamas tokią nukentėjusiojo būklę ir ja pasinaudodamas, kaltininkas nužudo nukentėjusįjį.

Analizuojant fabuloje pateiktą situaciją, manytina, kad kaltinamajam A.Zuotui neturėtų būti inkriminuojamas „bejėgiškos būklės“ požymis. Tokia išvada darytina atsižvelgus į objektyviuosius ir subjektyviuosius nusikalstamos veikos sudėties požymius.

Subjektyvieji požymiai pasireiškia A.Zuoto parodymais, kad šis nesuvokė bejėgiškos būklės būsenos, kadangi manė, jog V. Kubanovas jau buvo miręs. Manytina, kad nukentėjusiojo įmetimas į upę buvo ne kaip būdas atimti pastarajam gyvybę, tačiau, kaip padaryto nusikaltimo įkalčių slėpimas, atsikratymas. Objektyvieji nusikalstamos veikos sudėties požymiai patvirtina subjektyviuosius. Kaltinamsis galėjo pamanyti, jog savo veiksmais atėmė gyvybę nuknetėjusiajam, kadangi A.Zuoto veika pasireiškė aktyviu fiziniu smurtu, kuris buvo intensyvus ir pavojingas (sąmonę praradusio asmens ilgai trukęs spardymas kojomis, šokinėjimas ant galvos) ir neabejotinai galintis sukelti nuknetėjusiojo mirtį.

  • Teisė Uždavinys
  • Microsoft Word 16 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 4 puslapiai (1516 žodžiai)
  • Nikolajus
  • Baudžiamosios teisės uždavinys
    10 - 2 balsai (-ų)
Baudžiamosios teisės uždavinys. (2015 m. Rugsėjo 30 d.). https://www.mokslobaze.lt/baudziamosios-teises-uzdavinys.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 22 d. 05:26
×