Baudžiamųjų bylų procesas pirmosios instancijos teisme


Apylinkės teismas . Apygardos teismas . Vilniaus miesto apylinkės teismo valdymo struktūra vilniaus miesto apygardos teismo valdymo struktūra. Teismo sudėtis ir teismingumas. Teismų veikla ir sistema. Nuosprendžio priėmimo tvarka , surašymas ir priėmimas. 325 straipsnis. Sprendimo ar nutarties priėmimas ir paskelbimas. 302 straipsnis. Nuosprendžio surašymas. Nuosprendžių rūšys. 303 straipsnis. Nuosprendžių rūšys.


VILNIAUS MIESTO APYLINKĖS TEISMO VALDYMO STRUKTŪRA

Atsižvelgiant į tai, kad baudžiamojo proceso paskirtis yra išsamiai atskleisti nusikalstamas veikas ir tinkamai pritaikyti įstatymą, būtina aptarti, kokios baudžiamosios bylos teismingos pirmosios instancijos teismams, kokios sudėties teismas jas nagrinėja. Be to, noriu atkreipti dėmesį į tai, kad pirmosios instancijos teismas – tai apylinkės ar apygardos teismas, priimantys byloje nuosprendį, išskyrus apygardos teismą, kompetentingą nagrinėti bylą apeliacine tvarka.

Apylinkės teismuose nagrinėjamos baudžiamosios bylos, kuriose asmenys kaltinami padarę baudžiamuosius nusižengimus, nesunkius ir apysunkius nusikaltimus, t.y. nusikalstamas veikas, už kurias numatyta didžiausia bausmė – laisvės atėmimas iki šešerių metų.

LR BPK 221 straipsnio 1 dalyje numatyta, kad apylinkės teismuose baudžiamąsias bylas, kuriose asmenys kaltinami mažesnio pavojingumo nusikalstamų veikų padarymu, turi nagrinėti vienas teisėjas. Apygardų teismuose baudžiamąsias bylas nagrinėja ir vienas teisėjas, ir trijų teisėjų kolegijos. Tuo pačiu baudžiamajame procese įtvirtinta nauja nuostata, kad ir apylinkės teismuose bylas nagrinėtų trijų teisėjų kolegija.

e) pagal banko laikinojo administratoriaus pareiškimą dėl banko akcinio kapitalo sumažinimo;

  • Teisė Referatas
  • Microsoft Word 112 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 10 puslapių (1148 žodžiai)
  • Kolegija
  • Dovydas
  • Baudžiamųjų bylų procesas pirmosios instancijos teisme
    10 - 2 balsai (-ų)
Baudžiamųjų bylų procesas pirmosios instancijos teisme. (2016 m. Gegužės 18 d.). https://www.mokslobaze.lt/baudziamuju-bylu-procesas-pirmosios-instancijos-teisme.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 22 d. 17:01
×