Baumanas.Globalizacija


Kokie yra esminiai globalizacijos bruožai ? Kokias pagrindines Baumano tezes galėtumėte išskirti. Kuo skiriasi investuotojai ir vietiniai priklausomybės nuo teritorijos aspektu. Kuo panašūs ir kuo skiriasi kolonistiniai žemvaldžiai ir šiuolaikiniai investuotojai santykių su vieta ir vietiniais aspektu.

Pirmasis yra tai, kad globalizacija tam tikra prasme sukuria ir „lokalizacijos“ procesą, t.y ji ir vienija, ir skaido arba skaido vienydama. Kai prekyba, verslas, finansai ir informacija įgauna pasaulinį mastą tuo pat metu šie veiksniai lygiai taip įgalina kurtis ir „lokalizacijos“ procesui. Kadangi globalizacija skatina ir gyventojų mobilumą, tai jis tampa pagrindine nūdienos pasaulio vertybe ir tie, kam ši vertybė mažai arba apskritai neprieinama nustumiami į socialinį dugną , o „globalieji“ mėgaujasi judėjimo laisve ir kartu, galima sakyti, kuria žaidimo taisykles globaliame pasaulyje. Vadinasi globalizacijos procesas kurdamas lokalizacijos procesą kuria ir šiuolaikinės visuomenės sluoksnius bei socialines klases.

Antrasis globalizacijos bruožas yra vis didėjanti erdvinė segregacija, atskirtumas. Globalizacijos procesai įgaliną globalizuotąją elito dalį tam tikra prasme atsiskirti nuo lokalizuotų bendruomenių ir nuo atskirų žmonių. Vadinasi globalizuotoji pasaulio dalis arba kitaip tariant šiandieninis elitas kuria fundamentalias tiesas ir sprendžia gyvenimo prasmės problemas visiškai atsiribojęs nuo lokalios bendruomenės ir atskiro žmogaus nors būtent jo gyvenimą ir egzistencines problemas stengiamasi išspręsti.

  • Microsoft Word 13 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 4 puslapiai (1021 žodžiai)
  • Universitetas
  • Ruta
  • Baumanas.Globalizacija
    10 - 1 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Baumanas.Globalizacija. (2015 m. Gegužės 15 d.). https://www.mokslobaze.lt/baumanasglobalizacija.html Peržiūrėta 2021 m. Gegužės 13 d. 06:15
×
41 mokytojas prisijungę laukia tavo klausimo