Bausmės vykdymo atidėjimas ir atleidimas nuo bausmės


Pasibaigus nustatytam BVA laikotarpiui. Straipsnis. Atleidimas nuo bausmės dėl ligos. Straipsnis. Amnestija. Straipsnis. Malonė.

asmuo gali būti nuteistas už vieną ar kelis tyčinius nusikaltimus (išskyrus labai sunkius) ne daugiau kaip ketveriems metams;

asmuo nuteistas šešeriems metams už dėl neatsargumo padarytus nusikaltimus.

BVA terminas priklauso nuo teismo skiriamos bausms dydžio, bet negali būti trumpesnis nei vieneri ir ilgesnis negu treji metai.Terminas skaičiuojamas nuo nuosprendžio paskelbimo.

Jeigu asmuo padaręs kelias NV, iš kurių už nė vieną nebuvo nuteistas, teismas iš pradžių subendrina už kiekvieną NV paskirta bausmes, o vėliau sprendžia paskirtos subendrintos BVA klausimą. Jei kaltininkas yra padaręs ir tyčines, ir neatsargias NV, teismas gali atidėti paskirtos bausmės vykdymą, jeigu už kiekvieną tyčinę ar neatsargią NV paskirta bausmė neviršija kuomentuojamo straipsnio 1d. nustatytų bausmės ribų, o subendrinta bausmė nėra didesnė nei šių normų nustatyta NV, padarytai dėl neatsargumo, t.y. šešerių metų.

Atidėjus bausmės vykdymą, BPP vis tiek turi būti realiai vykdomos.

Jeigu asmeniui pagal BK 42 str. 4 ir 5 d. atvejus paskiriamos dvi bausmės, teismas gali atidėti paskirtos laisvės atėmimo bausmės vykdymą, o komentuojamame straipsnyje nenurodytos bausmės turi būti vykdomos.

Sunkinančios aplinkybės ne kliūtis, jei pasiekiamas bausmės tikslas.

Įpareigodamas atsiprašyti, teismas gali nurodyti konkretų atsiprašymo būdą (pvz. spaudoj, viešai);

Be teismo sutikimo uždrausdamas keisti darbo vietą turėtų nurodyti darbovietę, kurioje nuteistasis dirba. Kai nurodo mokytis, turėtų konkretizuoti kokioje įstaigoje.

Taip pat nustato laiką per kurį nuteistasis įvykdys paskirtą įpareigojimą.

Teismas gali reaguoti į nuteistojo elgesį bausmės vykdymo atidėjimo laikotarpiu. Jei teismo paskirtus įpareigojimus nuteistasis vykdo arba pastarųjų nevykdo dėl pateisinamų ir obj. priežasčių, bet padaro teisės pažeidimų, sąlygojančių adm. nuobaudos priemonės taikymą, teismas gali vieneriems metams pratęsti bausmės vykdymo atidėjimo terminą.

Toks klausimas svarstomas pasibaigus pirminiam BVA terminui ir tik tais atvejais, kai pirminis BVA terminas nesiekia trejų metų. Pakartotinis pratęsimas nedraudžiamas, bet turi atitikti visas sąlygas. Bet bendras ir pratęstas terminas negali viršyti 3 metų.

BVA gali būti panaikintas ir vykodama paskirta bausmė tik esant VISOM šioms sąlygoms:

  • Microsoft Word 22 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 6 puslapiai (2155 žodžiai)
  • Universitetas
  • Linas
  • Bausmės vykdymo atidėjimas ir atleidimas nuo bausmės
    10 - 2 balsai (-ų)
Bausmės vykdymo atidėjimas ir atleidimas nuo bausmės. (2015 m. Gegužės 22 d.). https://www.mokslobaze.lt/bausmes-vykdymo-atidejimas-ir-atleidimas-nuo-bausmes.html Peržiūrėta 2019 m. Vasario 22 d. 07:56
×