Bechterevo liga


Bechterevo liga diagnostika. Hla b27 antigenas. Bechterevo liga nustatymas. Bechterevo liga prognozės. Bechterevo ligos gydymas. Bechterevo ligos prognoze. Ankilozuojantis spondilitas gydymas. Bechterevo liga profesinė. Kaip gydyti ankilozuojanti. Ankilozuojantis spondilitas.

Įvadas. Bechterevo liga ir jos aktualumas. Etiologija ir patogenezė. Bechterevo ligos komplikacijos. Pagrindiniai simptomai. Gydymas ir jo tikslai. Diagnostikos metodai. Ligos prognozė. Ankstyvoji, pirminė profilaktika. Antrinė, tretinė profilaktika. Išvados. Literatūra.

Ankilozuojantis spondilitas – tai lėtinė, uždegiminė, reumatinė liga, pažeidžianti stuburą ir sąnarius, kurie jungia dubens kaulus su stuburu bei kartais ir kitus sąnarius. Liga pasireiškia apie 0,5 – 1 proc. visų gyventojų skaičiaus, ypatingai 20 – 40-aisiais gyvenimo metais. Progresavusi liga lemia visišką stuburo nejudrumą, todėl labai svarbu kuo anksčiau diagnozuoti susirgimą ir laiku pradėti gydymą. Ankilozuojantis spondilitas yra du - tris kartus dažnesni vyrams nei moterims. Nustatytas genetinis polinkis sirgti ankilozuojančiu spondilitu. 90 proc. sergančiųjų yra nustatomas HLA B27 antigenas. Žmonėms turintiems šį antigeną reikėtų stiprinti savo imunitetą, būti fiziškai aktyviems, mankštintis kiekvieną dieną, vartoti subalansuotą maistą ir kalcį.

  • Medicina Referatas
  • Microsoft Word 240 KB
  • 2013 m.
  • 14 puslapių (2261 žodžiai)
  • Jolanta
  • Bechterevo liga
    10 - 2 balsai (-ų)
Bechterevo liga. (2013 m. Kovo 26 d.). https://www.mokslobaze.lt/bechterevo-liga.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 17 d. 17:57
×