Bedarbystės tyrimas


Įvadas. Pagrindiniai bedarbystės statistiniai duomenys. Analitinių ir dinamikos rodiklių skaičiavimas. Bedarbystės Lietuvoje prognozės. Išvados. Literatūra.

Ukrainos pavadinimas kildinamas iš žodžių junginio „pasienio sritis“. Iš tiesų, didžiąją savo istorijos dalį šios žemės ir buvo pasienis. Tūkstančius metų jos buvo tarsi siena , skirianti plynas stepes nuo saugumo teikiančio miško; ištisus amžius – trijų kultūrų – Romos katalikų, stačiatikių ir islamo susidūrimo taškas. Pastaruosius du šimtmečius Ukraina buvo siena tarp despotiškosios Rusijos imperijos ir demokratiškesnių jos Europos kaimynių, tarp komunistinės ir kapitalistinės santvarkos šalių, tarp Sovietų Sąjungos ir jos satelitinių valstybių Europoje, pagaliau tarp Rusijos ir Europos Sąjungos. Dabartinės Ukrainos sienos, prieš tai patyrusios Sovietų Sąjungos prisijungtų teritorijų ir XX a. vykusių vidaus pertvarkymų, buvo nustatytos 1991 m., kai žlugo Sovietų Sąjunga (Jekelčyk, 2009).

Tautinė gyventojų sudėtis, 2001 m. surašymo duomenimis ukrainiečiai sudaro 78 procentus. Vienintelė didelė tautinė mažuma, sudaranti 17 procentų visų gyventojų, yra rusai, tačiau šiuo metu mažiausios lenkų bei žydų mažumos istoriškai taip pat buvo reikšmingos (Jekelčyk, 2009).

  • Statistika Tyrimas
  • Microsoft Word 23 KB
  • 2014 m.
  • 12 puslapių (1141 žodžiai)
  • Violeta
  • Bedarbystės tyrimas
    10 - 6 balsai (-ų)
Bedarbystės tyrimas. (2014 m. Gruodžio 01 d.). https://www.mokslobaze.lt/bedarbystes-tyrimas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 21 d. 21:26
×