Belgijos finansų sistema


Įvadas. Belgijos finansų sistemos analizė. Belgijos biudžeto sistema. Belgijos mokesčių sistema. Belgijos valstybės skola. Belgijos pagrindinės finansų struktūros problemos ir jų vertinimas. Išvados. Literatūros sąrašas.

Belgija – viena tankiausiai apgyvendintų Europos Sąjungos šalių, pasižyminti labai aukštu pragyvenimu lygiu ir puikia ekonomika. Nors istoriškai šią valstybę galima vadinti jauna, tai yra viena iš Europos Sąjungos šalių steigėjų bei Beniliukso ekonominės sąjungos narė. Šalies finansų sistema užtikrina augantį ekonomikos lygį ir aukštą gyvenimo kokybę valstybėje. Šiame darbe analizuojama Belgijos finansų sistema ir jos santvarka užtikrinanti valstybės gerovę.

Finansų sistemų analizavimas yra nuolatos analizuojama tema, tačiau visada išliekanti aktuali, nes finansų sistemose vykstantys pokyčiai turi būti nuolat sekami ir vertinami bei analizuojami laiko atžvilgiu, siekiant įžvelgti spręstinas problemas ir apibrėžti teigiamus pokyčius, bei įvertinti sistemos efektyvumą.

Šio darbo tyrimo objektas – Belgijos finansų sistema, o darbo tikslas – išanalizuoti Belgijos finansų sistemą, atskleisti jos problemas ir pateikti jų sprendimui pasiūlymus.

Darbo uždaviniai:

Teoriniu aspektu išanalizuoti Belgijos biudžetinę sistemą ir jos santvarką

Išanalizuoti ir grafiškai atvaizduoti Belgijos mokesčių sistemą ir jos statistinius rodiklius 2010-2015 metų laikotarpiu

Įvardinti Belgijos finansų sistemos problemas ir pasiūlyti galimus jų sprendimus

Darbe naudojami tyrimo metodai: teorinė mokslinių šaltinių analizė, ES institucijų pateikiamų statistinių duomenų apdorojimas ir analizė.

Valstybės finansų sistema turi didelę įtaką šalies ekonomikai nes reguliuoja šalies biudžetinę, mokestinę sistemą ir turimus šalies išteklius. Sėkminga finansų sistemos veikla užtikrina valstybės gerovę, gyventojų aprūpinimą ir šalies ekonomikos augimo galimybes bei stabilumą. Šiame skyriuje analizuojama Belgijos finansų sistema remiantis šalies biudžetinės, mokestinės ir valstybės pajamų ir išlaidų analize pastaruoju laikotarpiu.

Bendraja prasme biudžetas tai finansinių įplaukų ir išmokų sąmata. Biudžetinė sistema – tai skirtingų lygmenų biudžetų sistema, kuri užima svarbiausią vietą bet kokioje finansinėje sistemoje, ir kurios veikimas remiasi ekonominiais santykiais ir teisinio reglamentavimo normomis. Biudžetinės sistemos struktūrą lemia konkrečios valstybės sandara (Kazlauskienė, 2012).

Belgija – tai federalinė valstybė, kurią valdo federalinė valdžia, federalinis parlamentas ir Federalinės viešųjų paslaugų ir viešojo planavimo paslaugų institucijos. Federalinės valdžios galios apima visus viešuosius interesus – viešuosius finansus, užsienio reikalus, valstybės saugumo, socialinės apsaugos ir kitus.

Belgija yra monarchija ir turi savo karalių, tačiau karalius šiais laikais šalyje užima simbolinė tautos vienybės ir išlaikymo poziciją, valstybės finansiniame valdyme nedalyvauja.

Belgijos parlamentą sudaro Atstovų rūmai (150 atstovai tiesiogiai renkami visuotiniu balsavimu) ir Senatas - 71 narys, 40 senatorių renkami gyventojų (25 olandiškai kalbančių ir 15 prancūzakalbių ), 21 senatorius renkamas Bendrijų (10 skiriami iš Flandrijos bendruomenės, 10 iš prancūzų bendruomenės ir 1 iš vokiškai kalbančios bendruomenė ) ir 10 bendro pasirinko senatorių (6 olandiškai kalbantys ir 4 prancūziškai kalbantys). Būtent atstovų rūmai išskirtinai valdo ir prižiūri Belgijos biudžetą ir valstybines sąskaitas, bei taria paskutinį žodį visuose priimamuose sprendimuose.

  • Finansai Analizė
  • Microsoft Word 76 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 18 puslapių (2462 žodžiai)
  • Universitetas
  • Gintare
  • Belgijos finansų sistema
    10 - 5 balsai (-ų)
Belgijos finansų sistema. (2016 m. Sausio 20 d.). https://www.mokslobaze.lt/belgijos-finansu-sistema.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 20 d. 15:57
×