Benamiai referatas (2)


Benamystę lemiantys veiksniai. Sveikatos priežiūros neprieinamumas. Smurtas namuose. Psichiniai sutrikimai. Žalingų įpročių. Benamių vaikų ir jaunimo išsimokslinimas. Benamių šeimų su vaikais situaciją. Benamis jaunimas. Vyresnio amžiaus benamiai. Šiukšlynų žmonės. „ bausmė ne ta , kad Dievas išvarė žmogų iš rojaus – jis suteikė pasirinkimo laisvę “. Literatūros sąrašas.

Vyraujant tokiems materialiniams skirtumams tarp žmonių, miestų, tautų, jau baigiantis antrajam tūkstantmečiui, ypač išryškėjo pasaulio šalių vystimosi skirtumai: turtingų šalių ekonomika ir toliau sparčiai plėtojosi, kai tuo tarpu atsilikusios šalys nepajėgė užtikrinti pakankamų ekonomikos augimo tempų. Beveik visose pasaulio šalyse buvo pastebimas socialinės nelygybės didėjimas, vieni žmonės vis labiau turtėjo, kiti skurdo. Skurdas, nedarbas ir socialinė atskirtis dažnai sąlygoja žmonių socialinį nesaugumą ir netikrumą visuomenėje, neretai pastūmėja juos į nusikalstamą kelią, alkoholizmo bei narkomanijos priklausomybę, yra barjeras asmenybės vystimuisi, o tuo pačiu ir visos visuomenės pažangai.

3. šiukšlynų žmonės taip pat nebūtinai yra benamiai – dažnai juos sudaro iš aplinkinių vietovių atvykę skurdžiai gyvenantys žmonės, kurie šiukšlynuose surinktus daiktus panaudoja kaip pagrindinį arba papildomą pajamų šaltinį. Tačiau iš šiukšlynuose tarp rinkėjų yra savo kastos, grupės: aukščiausiuoju lygiu laikomi metalistai- metalo rinkėjai, paskui eina plėvelės rinkėjai, tada plastikinių butelių rinkėjai, o žemiausia grandis – renkantys sudaužytą stiklą. Tarp sąvartyno žmonių yra savi įstatymai, nes į aukščiausiąją grandį tik atėjęs į šiukšlyną nepapulsi ten vyksta kovos. Vieni žmonės “normalūs” tik dirba sąvartyne per dieną gali užsidirbti iki 100 Lt., kiti dirba tam, kad turėtų iš ko degtinės nusipirkti, jie dažniausiai ir gyvena ten pat, kur ir dirba. Gyvena savo suręstose lūšnose, o tiksliau kartoninėse dėžutėse. Nameliuose – lovos ir keli puodai stovi, keletas reikalingiausių namų apyvokos daiktų, visur nešvaru, purvina. Prie namelių dega laužas, kur verda benamiai savo maistą, jeigu taip galima pavadinti

Valstybės parama vargšams teikiama įvairiais būdais. Jungtinių Tautų iniciatyva 1995 m. kovo mėnesį Kopenhagoje buvo organizuotas Pasaulio Viršūnių susitikimas. Šio susitikimo tikslas-priminti pasauliui socialinės raidos ir žmonijos kaip gerbūvio svarbą, įsipareigoti ir įpareigoti savo Vyriausybes spręsti skurdo, nedarbo bei kitas, su šiais reiškiniais susijusias, problemas. Susitikimo metu šalys pasirašė Kopenhagos žmogaus socialinės raidos deklaraciją. Lietuvos vardu Kopenhagos deklaraciją pasirašė tuometinis Prezidentas Algirdas Brazauskas. Lietuva, pasirašydama pripažino skurdą opia socialine problema ir įsipareigojo skurdo mažinimą laikyti socialinės politikos prioritetu. Lietuvos vardu buvo įsipareigota parengti Skurdo mažinimo strategiją, vadovaujantis Kopenhagos deklaracijoje priimtomis nuostatomis.

Šiuo metu kovoti su skurdu, yra apjungtos visos institucijos, savivaldybės, socialinių partnerių, labdaros, „Carito“ ir kitos nevyriausybinės organizacijos.

Pati geriausia strategija bus bevaisė, jeigu skurstantis (benamis ir t.t) žmogus nerodys jokių pastangų ir noro pakeisti savo gyvenimą. Visuomenėje formuojama nuostata, kad pirmiausia pats žmogus yra atsakingas už save ir šeimą. Visuomenė potencialiems darbo rinkos dalyviams sudarė galimybes siekti mokslo, keisti profesiją, tobulėti. Tačiau tik pats žmogus gali mokytis, keisti paklausos neturinčią profesiją į paklausesnę.

  • Sociologija Referatas
  • Microsoft Word 19 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 10 puslapių (2793 žodžiai)
  • Aaaa
  • Benamiai referatas (2)
    10 - 7 balsai (-ų)
Benamiai referatas (2). (2015 m. Gruodžio 17 d.). https://www.mokslobaze.lt/benamiai-referatas-2.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 22 d. 00:44
×