Benamystė: priežastys, problemos, socialinė atskirtis, pagalba


Benamystė. Benamystė – tai įvairovė tarpusavyje persipynusių skirtingo pobūdžio problemų derinių. Benamio sąvoka. Rusijoje benamiai –. Benamystės priežastys. Benamystės priežastys Lietuvoje. Skyrybos Buvusių vaikų namų auklėtinių nesavarankiškumas. Benamystės fazės. Pradinė fazė –. Benamio tipai. Tie, kurie prisitaikė gyventi nakvynės namuose. Benamių problemos. Priklausomybės Žema savivertė Vidinė tremtis Nerimas Nusivylimas Artimųjų, draugų neturėjimas Visuomenės neigiamas požiūris. Benamių socialinė atskirtis. Socialinė benamio atskirtis – tai daugiamatis procesas. Pagalba. Nakvynės namai Savarankiško gyvenimo namai Pensionatai Dienos centrai Labdaros valgyklos „Caritas“. Socialinio darbuotojo pagalba. Nustato socialinių paslaugų poreikį klientams. Nakvynės namų gyventojai. „Klipatos“ (S. Stasaičio nuotr. ) “Klaipėda“. „Aristokratai“ (S. Stasaičio nuotr. ) “Klaipėda“. „Gudreivos“.


Skyrybos; Buvusių vaikų namų auklėtinių nesavarankiškumas; Grįžimas iš užsienio valstybės, kurioje buvo bandoma įsitvirtinti; Ekonominės krizės padariniai; Negalia.

Pradinė fazė – iki 2 metų. Žmogus neturi nuolatinės gyvenamosios vietos, nakvoja pas pažįstamus, retkarčiais nakvynės namuose, laiptinėse. Įspėjamoji fazė – 2–4 metai. Žmogus savo situaciją vertina kaip laikiną ir dar pilnai nesutapatina savęs su benamystės aplinka. Adaptacinė fazė – 4–6 metai. Po tiek metų bandymų išeiti iš benamystės situacijos žmogus jau įtrauktas į benamių aplinką, yra jos struktūrinė dalelė. Chroniška fazė – 6–10 metų. Šiai fazei būdinga tai, kad asmuo yra visiškai prisitaikęs prie benamiško gyvenimo sąlygų. Ilgalaikė fazė – daugiau nei 10 metų. Tai nereiškia, kad žmogus negali pradėti normalaus gyvenimo, tiesiog būtina profesionali psichoterapinė pagalba.

Priklausomybės; Žema savivertė; Vidinė tremtis; Nerimas; Nusivylimas; Artimųjų, draugų neturėjimas; Visuomenės neigiamas požiūris.

Socialinė benamio atskirtis – tai daugiamatis procesas, susijęs su laipsnišku jo at(si)skyrimu nuo socialinės aplinkos. Nors socialinė atskirtis ir tapsmas benamiu yra tiesiogiai susiję, tačiau tai yra skirtingi socialiniai procesai, nes asmuo pirmiausia tampa benamiu ir tik po to patiria socialinę atskirtį. Benamių atskirtis vyksta dviem tarpusavyje susijusiais aspektais – per atskirtį ir savęs atskirtį. Socialinę benamių atskirtį sudaro keturi etapai: Pirminė atskirtis, Gyvenimo būdo pakeitimas, Pripratimas, Antrinė atskirtis .

  • MS PowerPoint 2325 KB
  • 2018 m.
  • Lietuvių
  • 13 puslapių (609 žodžiai)
  • Kolegija
  • Erika
  • Benamystė: priežastys, problemos, socialinė atskirtis, pagalba
    10 - 1 balsai (-ų)
Benamystė: priežastys, problemos, socialinė atskirtis, pagalba . (2018 m. Vasario 07 d.). https://www.mokslobaze.lt/benamyste-priezastys-problemos-socialine-atskirtis-pagalba.html Peržiūrėta 2019 m. Kovo 23 d. 08:27
×