Bendraamžių kalba


Mano bendraamžių kalba. Zmoniu kalba- ziniu aruodas. Rusiskos pasakos vaikams. Rašinio tema "mano bendraamžiu kalba". Rasinys bendraamziams. Straipsnis mano bendraamziu kalba. Mano bendraamziu kalba pastraipa. Rasynys apie draugu itaka anglu kalba. Rusiskos pasakos lietuviskai. Svetimu kalbu itaka gimtajai kalbai.

Jūsų bendraamžių kalba. Bendraamžiai kalba žargonu. Manau, tai neišvengiama, nes kiekviena karta turi ne tik savo drabužių madą, mėgstamas popgrupes, bet ir savitą žodyną. Kalba – didžiausias žmogaus turtas. Paukštį atpažinsite iš plunksnų, žmogų – iš kalbos. Ar puoselėjame savo gimtąją kalbą? Svetimų kalbų įtaka gimtajai kalbai.

Bendraamžiai kalba žargonu.

šiuo metu labiausiai paplitę du žodžiai – karoče ir nerealiai . karoče – tai rusiškas žodis, reiškiantis trumpiau . Kadangi tai svetimybė, šio žodžio reikėtų vengti. Be to, jis naudojamas pernelyg dažnai, beveik po kiekvieno sakinio, todėl gali imti erzinti aplinkinius. Kalbėkime trumpai ir aiškiai, bet to trumpumo nekomentuokime rusiškai.

žodis nerealiai nėra blogas. Jis Lietuviškas ir skamba gražiai. Tačiau nepiktnaudžiaujakime ir juo, vartokime tik ten, kur reikia. Mūsų bendraamžiai šį žodį dažniausiai naudoja įspūdžiui sustiprinti. Tačiau kas gali būti nerealus? Sapnas, vizijos, svajonės tuo tarpu daina bus graži (visiškai realukislotna – dažniausiai vartojama apibūdinti tam tikro būdo ir drabužių stiliaus jaunimą: mėgstantį auskarus neįprastose vlievas – prastas, nekokybiškas, nestilingas daiktas. (lievakas – falsifikatas, žinomo firmos ženklo plagiatas), nevykėlhalionikai – haliucinacijos: neegzistuojantys, bet labai realibūzas – naujesnis žodis, nuo šnek. Angl. booze – svaigintis, girtauti; linksminimosi ir atsipalaidavimo laikas, pvz. : vakar buvo labai geras būzas . Kalba yra tautos kūno žadas. Taip apie ją sakė vydūnas. kalba yra visų didysis tautos, jos pačios pasistatytas paminklas , - sakė jonas jablonskis. O kazimieras būga kalbą įvardina kaip didžiausią žmogaus turtą: žmonių kalba yra įvairių įvairiausių žinių aruodas. Ji atstoja geriausių senovės dokumentų rinkinį. Kalba – tai mūsų archyvas. Kalboje. It stebuklingame veidrodyje, atsisšviečia tautų gyvenimas, jų kultūra. profesoriui juozui balčikoniui ji – klėtis, į kurią tauta sudeda savo dvasios lobius, čia tautos pats tikrasis, savitasis veidas.

Ar teisūs šie didieji Lietuvos žmonės, taip gražiai apibūdinę kalbą. Taip. Juk neturėdami kalbos negalėtume vienas su kitu bendrauti. O ryšys tarp žmonių – svarbiausias. Kalba tampa ta gija, padedančia užmegzti ir išlaikyti žmogiškuosius santykius. Kalba suteikia informacijos, ja kalbos dėka galime keistis – priimti ir perduoti. Gražia leituviška kalba užrašytos senosios pasakos, dainos. Jei ne kalba, neturėtumėm šio lobio.

  • Microsoft Word 11 KB
  • 2010 m.
  • 3 puslapiai (1256 žodžiai)
  • Mokykla
  • Rama
  • Bendraamžių kalba
    10 - 3 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Bendraamžių kalba. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/bendraamziu-kalba.html Peržiūrėta 2021 m. Balandžio 21 d. 17:29
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo