Bendraašių linijų tyrimas laboratorinis darbas


Laboratorinis darbas. Bendraašių linijų tyrimas Atliko. Darbo tikslas. Darbo eiga Atviras bangolaidis. Su suderinta apkrova. Dangteliu užtrumpintu galu. Elektrinio , magnetinio , paviršinių srovių vaizdai. Atviro bangolaidžio elektrinis laukas. Bangolaidžio su suderinta apkrova elektrinis laukas. Ghz 5Ghz. Ghz 9Ghz. Bangolaidžio su užtrumpintu galu elektrinis laukas. Kontroliniai klausimai Suformuluokite bendraašės linijos apibrėžtį. Kokiame dažnių diapazone bendraašiu bangolaidžiu sklis tik pagrindinė T banga. Ar bendraašė linija turi krizinė bangos ilgį. Kokia gali būti bendraašių linijų banginė varža ir pagal kokią formulę ją galime apskaičiuoti. Kokie rėžimai būna bendraašėje linijoje ir kokiomis sąlygomis jie susidaro. Ar rėžimai bendraašėje linijoje gaunasi tokie patys kaip stačiakampiame bangolaidyje. Pateikite formulę elektromagnetinių bangų sklidimo greičio apskaičiavimui bendraašėje linijoje. Kas apsprendžia elektromagnetinių bangų nuostolius bendraašėje linijoje. Kodėl sakoma , kad bendraašiai kabeliai yra nesimetriniai ? Palyginkite stačiakampių ir bendraašių bangolaidžių naudojimo sritis ir privalumus.

Nagrinėjant bangolaidžių tipus galime pastebėti, kad komponenčių skaičius nuo 1Ghz iki 9Ghz didėja, be to paviršinės srovės paveikslėliai skiriasi nuo elektrinio ir magnetinio lauko gautų paveikslėlių, nes komponentės formuojasi žiedais.

Laboratorinio darbo metu nagrinėjome bendraašių linijų konstrukcijas, sklindant elektromagnetinei bangai, ištyrėme sklidimo režimus. Sužinojome, kad esant skirtingiems bangolaidžio tipams bus skirtingi sklidimo režimai. Linijose su atviru galu susiformuos MB režimas, su suderinta apkrova susidarys BB režimas, o su užtrumpintu galu SB. Taip pat apskaičiavome stovinčiųjų bangų koeficientus ks, esant skirtingiems dažniams.

Kokiame dažnių diapazone bendraašiu bangolaidžiu sklis tik pagrindinė T banga?

Kadangi T tipo bangos krizinis bangos ilgis lygus: , tuomet bendraašiu bangolaidžiu galės sklisti tiktai T tipo banga prie dažnio

Ar bendraašė linija turi krizinė bangos ilgį?

Bendraašė linija turi krizinį bangos ilgį, kuris lygus: , kur a ir b yra bendraašio bangloaidžio vidinio ir išorinio strypų matmenys.

Bendraašiuose bangolaidžiuose būna BBR, MBR bei SBR. BBR susidaro begalo ilgame bangolaidyje, su suderinta aprkova. MBR susidaro tuomet, kai turime bangolaidį su atviru galu. SBR susidaro tuomet, kai bangolaidžio galas užtrumpintas dangteliu.

  • Microsoft Word 3225 KB
  • 2015 m.
  • 11 puslapių (699 žodžiai)
  • Universitetas
  • Anastasija
  • Bendraašių linijų tyrimas laboratorinis darbas
    10 - 3 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Bendraašių linijų tyrimas laboratorinis darbas. (2015 m. Balandžio 07 d.). https://www.mokslobaze.lt/bendraasiu-liniju-tyrimas-laboratorinis-darbas.html Peržiūrėta 2021 m. Gegužės 15 d. 14:13
×
41 mokytojas prisijungę laukia tavo klausimo