Bendrasis nacionalinis produktas BNP skaičiavimo metodai


Bnp skaiciavimas. Bvp apskaita išlaidų būdu. Nacionalinis produktas ir jo skaičiavimas. Bnp apskaičiavimo metodai. Bnp apskaiciavimo budai. Bvp skaičiavimo būdai. Bendras nacionalinis produktas. Bnp skaiciavimo budai. Bnp skaiciavimas pajamu metodu. Lietuvos bendrasis vidaus produktas 2011 skaidres.

Bnp – kas tai? Bendrasis nacionalinis produktas. Bvp ir bnp. Uždaroje ekonomikoje bnp=bvp. Bnp skaičiuojamas metodais. Bvp apskaita gamybos metodu. Bvp apskaita išlaidų ir pajamų metodu. Pinigų srautų judėjimas supaprastintame ūkio modelyje. Bvp išlaidų apskaitos metodas. Išlaidų dalys. Bvp pajamų apskaitos metodas.

Uždaroje ekonomikoje BNP=BVP. Atviroje ekonomikoje dalis šalyje sukuriamo produkto yra užsienio piliečių nuosavybė, o tam tikra dalis užsienyje pagamintų produktų yra mūsų šalies piliečių nuosavybė, todėl BNP ir BVP skiriasi.

Per metus pagamintų galutinių prekių ir paslaugų vertė rinkos kainomis. Į apskaitą įtraukiamas tik galutinis produktas (pvz., duona), kuris negali būti naudojamas kaip žaliava kito produkto gamybai (tarpiniai produktai atmetami, pvz., miltai). Produkto priskirtinumą galutiniam lemia ne jo fizinės savybės, o jo vartojimas (kuras produkcijos gamybai – tarpinis produktas, o parduodamas gyventojams – galutinis produktas). BVP = visų įmonių metinės produkcijos vertė – pirktų medžiagų ir paslaugų vertė(tarpinio produkto vertė) rinkos kainomis. BVP = bendroji pridėtinė vertė.

BVP apskaita išlaidų ir pajamų būdu atspindi ekonomikos srautų judėjimą tarp ūkio sektorių. Pagal Nacionalinę sąskaitų sistemą visi ekonominiai subjektai skirstomi į keturis ūkio sektorius: Namų ūkiai; Firmos, įmonės; Valdžios sektorius; Užsienio šalių subjektai.

Vienų ūkio subjektų pajamos lygios kitų išlaidoms. Vadinasi, BVP galima apskaičiuoti dvejopai: kaip bendrųjų išlaidų sumą; kaip bendrųjų pajamų sumą.

Visų ūkio subjektų (namų ūkių, firmų, vyriausybės sektoriaus ir užsienio šalių subjektų) išlaidų baigtiniams produktams pirkti suma, per metus.

  • MS PowerPoint 2617 KB
  • 2016 m.
  • 19 puslapių (573 žodžiai)
  • Universitetas
  • Ieva
  • Bendrasis nacionalinis produktas BNP skaičiavimo metodai
    10 - 1 balsai (-ų)
Bendrasis nacionalinis produktas BNP skaičiavimo metodai. (2011 m. Gegužės 28 d.). https://www.mokslobaze.lt/bendrasis-nacionalinis-produktas-bnp-skaiciavimo-metodai.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 26 d. 12:38
×