Bendravimas grupėje


Psichologijos referatas. Įvadas. Neitikėtinas Margaret Thatcher (angl. ) pakilimas ir kritimas. Grupių charakteristika. Paprastas kitų žmonių buvimas ir socialinė fasilitacija. Minia ir deindividualizacija. „Tikrosios“ grupės. Tarpusavio priklausomybė. Grupės struktūra. Kodėl žmonėms reikalingos grupės? Darbų vykdymas. Darbo pasidalijimas, naštos palengvinimas. Socialinė liga – tinginystė. Žmogus bijo asmeninės nesėkmės ir tiki grupės sėkme. Kada grupės yra produktyviausios? Kas būtinai turi būti grupėje? Grupės dydis. Teisingu sprendimų priėmimas. Noras tobulėti. Nežinomybė. Diskusijos ir sprendimų priėmimas. Lyderio pozicijos siekimas. Kas nori tapti lyderiu. Kada tampama lyderiu. Lytis lyderystėje. Pertvarkos lyderystė. Išvados. Grupių sąvybės. Užduočių atlikimas. Tiesingų sprendimų priėmimas. Lyderio pozicijos siekimas. Literatūros sąrašas.


Kaip galima paaiškinti neįtikėtinas permainas Margaret Thatcher gyvenime? Kaip galima paaiškinti, kad vos per tris savaites partija atsisakė savo lyderės ir pasirinko autsaiderį? Kodėl anglai išrinko ja vėl ir vėl? Kokie grupiniai procesai taip staigiai atvedė Thatcher prie valdzios ir taip staigiai atsisakė jos?

Thatcher istorija yra labai idomi. Šita istorija padės mums suprasti kaip funkcionuoja grupės. Juk žmonės yra „grupiniai padarai“ – gimsta šeimoje, žaidžia su draugais, studijuoja su kursiokais, „serga“ su nepažistamais žmonėmis stebint mėgstamiausios komandos rungtynes ir t.t. Visur - šeimoje, mokykloje, darbe musu gyvenimas vyksta grupėje.

Mes išnagrinėsime kaip grupės veikia atskirus žmones ir kaip atskiri žmonės veikia grupes. Sužinosime kaip atsitiktinių žmonių sanbūris tampa vieninga grupe. Suprasime kad kartais grupės yra labai efektyvios, o kartais nekompetencingos. Išaiškinsime santykių dinamiką tarp lyderių ir ju sekėjų, pamatysime kaip išrenkami lyderiai ir kaip pašalinami. Bendrai, detaliai išnagrinėsime grupių poveikį mūsų kasdieniniame gyvenime.

Bendravimas grupėje. (2013 m. Birželio 26 d.). http://www.mokslobaze.lt/bendravimas-grupeje.html Peržiūrėta 2018 m. Sausio 24 d. 10:00