Bendravimas konspektas


Bendravimas. Bendravimo procesui svarbūs veiksniai. Fiziniai veisniai. Psichologiniai veiksniai. Socialiniai kultūriniai veiksniai. Aplinkos veiksniai. Socialiniai ir ekonominiai veiksniai. Bendravimas ir slauga. Verbalinis bendravimas. Verbalinis bendravimas. Balso tonas, tembras ir greitis. Aiškumas. Stebėjimas. Klausymasis. Neverbalinis bendravimas. Išvaizda. Kūno laikysena. Veido išraiška. Lytėjimas. Tylėjimas. Slauga ir bendravimo problemos. Slaugytojos(-jo) bendravimas su neprigirdinčiu ar kurčiu žmogumi. Ko nereikia daryti su neprigirdinčiu ar kurčiu žmogui. Slaugytojos (-jo) bendravimas su aklu ar silpnaregiu žmogumi. Ko nedaryti bendraujant su neregiu ar silpnai reginčiuoju. Kaip elgtis slaugytojui su agresyviais pacientais.

Poreikis bendrauti yra vienas iš svarbiausių žmogaus egzistencinių poreikių. A. Maslow poreikių hierarchijoje yra 3 vietoj po fizioginių ir saugos poreikių. Bendravimas – tai yra procesas, kuris apima daug žodinių ir nežodinių simbolių, kuriais asmenys pasikeičia informacija. Bendravimas atsiranda, kai žmogus, siuntėjas, turi informaciją, kurią jis per tam tikrą informacijos kanalą pasiunčia, o ją gauna priėmėjas (recipientas). Recipientas į tą žinią reaguoja ir siunčia grįžtamąją informaciją žinios siuntėjui. Tai žodinis – verbalinis ir nežodinid – neverbalinis.

  • Microsoft Word 75 KB
  • 2013 m.
  • 10 puslapių (2777 žodžiai)
  • Anastasiya
  • Bendravimas konspektas
    10 - 3 balsai (-ų)
Bendravimas konspektas. (2013 m. Kovo 04 d.). https://www.mokslobaze.lt/bendravimas-konspektas.html Peržiūrėta 2020 m. Sausio 27 d. 07:56
×