Bendravimas savianalizė


Kokią kultūriniai skirtumai pasireiškia bendravime. Kokios savybes trugdo bendravimui. Hipnozė ir savianalizė.

Bendravimo psichologija. Įžanga. Kaip išreiškiu save bendraudama su kitais, koks aš manęs vaizdas bendravime? Kaip parodau savo emocijas, kokių emocijų vengiu bendraudama? Kaip atrodo mano žodinis bendravimas, koks pranešimo aspektas dominuoja, kai aš klausau pašnekovo, kokia kalba – aš ar tu vadovaujuosi? Kokius nežodinio bendravimo ženklus rodau? Kaip klausausi savo pašnekovo? Kaip elgiuosi konfliktų metu, kokia strategija dažniausiai vadovaujuosi? Kaip mano individualūs skirtumai (charakterio savybės, temperamentas) pasireiškia bendravime, kokios savybės padeda, o kokios trukdo bendravimui? Naudota literatūra.

Dažniausia su žmogum bendrauju transakcinio modelio pagalba. Tai yra tuo pačiu būnu gavėja ir siuntėja bei mano pašnekovas taip pat. Mes uždavinėjam klausimus, sakom savo argumentus, atsakymus ir pašnekovas taip pat. Veiksmas vyksta dinamiškai. Taip bendrauju kai turiu tiesioginį ryšį, tai yra matau šalia gyvą žmogų, o ne kokioj interneto svetainėj būčiau. Jei bendravimas vyksta laiškais ar sms trumposiomis žinutėmis tada naudoju sąveikos modelį, nes atsakymo negaunu taip greitai, veiksmas vyksta statiškai.

  • Psichologija Aprašymas
  • Microsoft Word 8 KB
  • 2013 m.
  • 6 puslapiai (1161 žodžiai)
  • Evelina
  • Bendravimas savianalizė
    10 - 3 balsai (-ų)
Bendravimas savianalizė. (2013 m. Kovo 19 d.). https://www.mokslobaze.lt/bendravimas-savianalize.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 22 d. 00:33
×