Bendravimas šeimoje


Šiaulių valstybinės kolegijos verslo ir technologijų fakulteto transporto inžinerijos katedra. Bendravimas šeimoje psichologijos referatas. Motinos auklėjimo stilius. Motinos skatinimo priemonės. Motinos naudojamos bausmės. Bendravimas su motina ir perimti asmenybės bruožai.


Paaugliai, su kuriais tėvai nuolat atvirai bendrauja šeimoje, yra laimingesni ir atviresni. Nustatyta, kad atviras tarpusavio bendravimas šeimoje yra vienas iš pagrindinių veiksnių, apsaugančių paauglius nuo alkoholio vartojimo. Toks bendravimas, kaip apsauginis veiksnys, ypač svarbus paauglėms mergaitėms – jų paauglystės laikotarpiu didesnė rizikingos elgsenos tikimybė.

Tėvų skyrybos yra vienas skaudžiausių paauglių gyvenimo įvykių. Paauglių patiriamas stresas neigiamai veikia jų elgesį, emocijas, savigarbą, socialinius santykius, akademinius pasiekimus, atsiranda polinkis į depresiją bei psichosomatinių sutrikimų. Palyginti su jaunesniais vaikais, paaugliai tėvų skyrybų metu pirmiausia patiria didžiulį skausmą ir pyktį, o kai skyrybų trauma praeina, jie dažniausiai perima skyrybų atsakomybę ir stengiasi padėti susidoroti su įvairiais šeimos poreikiais. Motina auklėjo mane viena be tėvo. Tačiau puikiai susitvarkė. Auklėjimas buvo griežtas ir tvirtas. Nebuvo jokių minčių vartoti alkoholį. Buvo nustatytas laikas iki kada privaloma grįžti į namus. Netinkamų draugų neturėjau. Kiekviena šeima turi savo auklėjimo stilių. Mama mane visada išklausydavo , patardavo man , kai to labai reikėjo .

  • Microsoft Word 19 KB
  • 2019 m.
  • Lietuvių
  • 7 puslapiai (1007 žodžiai)
  • Kolegija
  • Dovile
  • Bendravimas šeimoje
    10 - 4 balsai (-ų)
Bendravimas šeimoje. (2019 m. Birželio 08 d.). https://www.mokslobaze.lt/bendravimas-seimoje.html Peržiūrėta 2020 m. Balandžio 01 d. 14:08
×
24 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo