Bendravimas Sėkmingo bendravimo taisyklės


Pirmasis pamokymas, užrašytas senovinėse molinėse lentelėse. Bendraujame visur ir visada. Neformalus bendravimas. Interviu analizė. Išvados. Literatūros sąrašas.

Aš norėjau pasidomėti, ar mes mokame bendrauti puikiai, kokios taisyklės yra pagerinti savo santykiams su aplinkiniais. Radau keletą skirtingų bendravimo rūšių, bet aš aptariau asmeninį ir dalykinį bendravimus. Perskaičiau daug taisyklių, patarimų, kaip sėkmingai bendrauti. Žinoma, bendraujant su draugais,vaikais, šeima mums nėra labai reikalingos šios taisyklės. Čia viskas vyksta natūraliai. Na, o jau bendraujant darbe, kolektyve, su pavaldiniais, mums tenka pasitemti ir kalbėtis formaliau. Viena galima pasakyti, kad nesvarbu, kur ir su kuo mes bendraujame, bet pagrindiniai gražaus bendravimo principai reikalingi, norint gauti teigiamą rezultatą. Ir turime nepamiršti, kad dalykiniame bendravime svarbiausia – „geros manieros“ . O jo pagrindinės priemonės – priėmimas, aktyvus klausymas, klausimų uždavimas ir teiginiai. Na ir žinokite, naudodamiesi jomis pagal visas etiketo taisykles, galite pasiekti jei ne viską, tai bent jau daug – jūs įgysite kitų žmonių pasitikėjimą it palankumą, lengvai susikalbėsite su jais ir jūs jiems patiksite. Atrodys keista, bet jie jums patiks taip pat. Kaip sakoma, kaip tu su kitais, taip ir kiti su tavimi.

Pagalvokime. Jeigu mes aprašytas taisykles tik žinosime, ar mums bus iš to kokios naudos? Žinoma - ne, nes jomis reikia ir vadovautis. Tarkime, kad mūsų pašnekovas žino, kaip reikia mandagiai pasisveikinti ir daro tai, kaip parašyta taisyklėse. Bet – jis jomis netiki, laiko jas tik formalumu. Kaip pasijusime? Tikrai pagalvosime, kad kažkas čia ne taip ir pašnekovas mums atrodys neitin mielas ir simpatiškas, šaltas ir nepatikimas, nekeliantis pasitikėjimo. Todėl bendravimo taisykles mums reikia ne tik žinoti, ne tik sugebėti pritaikyti, bet jomis ir tikint vadovautis nuoširdžiai. Šių taisyklių galima išmokti.

  • Etika Tyrimas
  • Microsoft Word 116 KB
  • 2015 m.
  • 14 puslapių (3100 žodžiai)
  • Vvvv
  • Bendravimas Sėkmingo bendravimo taisyklės
    10 - 4 balsai (-ų)
Bendravimas Sėkmingo bendravimo taisyklės. (2015 m. Vasario 06 d.). https://www.mokslobaze.lt/bendravimas-sekmingo-bendravimo-taisykles.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 25 d. 17:26
×