Bendravimas slaugant


Įvadas. Sąvokų aiškinimas. Bendravimo būdai. Paciento poreikis šnekėtis. Daugelį pacientų taip kankina mintys ir rūpesčiai. Paciento mokymas turi susidėti iš trijų skirtingų dalių. Mokymo planavimo analizė apima tokius punktus. Negrįžtami ligos ar sužeidimų pakitimai gali sąlygoti. Savirūpa – savo poreikių patenkinimas. Bendras mokymo tikslas. Sergančių lėtinėmis ligomis ar fiziškai neįgalių pacientų vienos pagrindinių problemų yra. Žinių poreikis pacientui. Mokymo, kam reikalingas šis įgūdis. Mokymas bendradarbiaujant. Išvados.

DARBO TIKSLAS – išanalizuoti veiksnius, padedančius maksimaliai pagerinti slaugančiojo paciento situaciją. UŽDAVINIAI: Išanalizuoti kokiais būdais, mokydamas slaugytojas pacientą, gali jam padėti. Pateikti veiksnius, kuriais slaugytojas bendraudamas gali paremti pacientą. Pateikti slaugytojo artumo bei fizinio kontakto reikšmę bendraujant su pacientu.

Pokalbis. Slaugoje „pokalbio" sąvoka yra apibrėžiamas tikslingas bendravimas tarp slaugytojo, paciento ir artimųjų. Pokalbiui būdinga tai, kad jo pradžią sąlygoja paciento poreikis, kurj lemia situacija. Lietimas. Liesdamas, tai yra neverbaliai bendraudamas, slaugytojas gali pranešti pacientui, kad jis yra artimas ir juo rūpinasi. Lietimas gali būti būdas nuraminti ir gali skatinti pradėti pokalbį. Mokymas. Sąvoka „mokymas“ vartojama kalbant apie planuotą mokymą. Mokymo tema gali būti, pavyzdžiui, apie injekcijos atlikimo techniką ir maisto ribojimą diabetu sergantiems pacientams. Vadovavimas. Sąvoka „vadovavimas" vartojama apibūdinti žinių perdavimo būdą, kai situacija verčia pacientą ko nors išmokti.

Padėti išgyventi tyrimą. Visi į ligoninę paguldyti pacientai vieną ar kelis kartus turi išgyventi tyrimus, slaugą, gydymą ar kitus nemalonius veiksnius, pavyzdžiui, pooperacinio laikotarpio procedūras. Situacijos dažnai yra naujos ir pacientams nepažįstamos, todėl jos lengvai gali sukelti nesaugumo jausmą. Taigi pacientams reikia žinoti, kas jiems nutiks. Padėti įveikti streso išgyvenimus. Operacijos išgyvenimas dažnai laikomas psichologiškai bauginama situacija. Nustatyta, kad priešoperacinė informacija apie operaciją ir apie pooperacinį skausmą bei kitus nemalonumus drauge su mokymu bei specialiomis fizinėmis treniruotėmis, gerina pooperacinę eigą.

  • Medicina Skaidrės
  • MS PowerPoint 87 KB
  • 2016 m.
  • 18 puslapių (1222 žodžiai)
  • Ruta
  • Bendravimas slaugant
    10 - 3 balsai (-ų)
Bendravimas slaugant. (2014 m. Lapkričio 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/bendravimas-slaugant.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 23 d. 20:52
×