Bendravimas su neįgaliaisiais


Bendravimas su neįgaliaisiais. Pokalbio pradžia. Kaip reaguoti į pacientų rodomus “ženklus”? Kūno kalba. Kaip įvertinti pacientų emocines problemas? Pokalbio stilius. Aktyvaus klausymosi sugebėjimai. Reziumė. Bendravimas su neįgaliaisiais. Negalia gali būti įvairi. Negalios klasifikacija. Bendravimas su žmonėmis, turinčiais negalią. Fizinė negalia. Svarbu yra išsiaiškinti negalios pobūdį. Bendravimas su žmogumi, sėdinčiu vežimėlyje ar vaikštančiu ramentais. Sensorinė negalia. Bendravimas su kurčiu ar neprigirdinčiu žmogumi. Regėjimo negalia. Bendravimas su aklu ar turinčiu regėjimo sutrikimą. Protinė negalia. Bendravimas.

Pacientai neserga vien fiziškai ar vien tik emociškai, dažniausiai jie serga ir fiziškai ir emociškai.

Pokalbio pradžia; Palaikykite gerą akių kontaktą; Išsiaiškinkite esamas problemas; Užduokite tiesioginius klausimus; Pradėkite atvirais klausimais (reikalaujančiais išsamaus atsakymo), vėliau keiskite juos vadinamaisiais uždarais.

Komentuokite užjaučiamai; Pastebėkite žodinius ženklus; Pastebėkite kūno kalbą; Neskaitykite užrašų, kai klausotės paciento; Jei pacientas šneka labai daug, įsiterpkite; Užduokite daugiau klausimų, kaip kilo emocinės problemos;.

Fizinė negalia (pvz., paralyžius, cerebrinis paralyžius); 2. Sensorinė negalia (pvz., aklumas, kurtumas); 3. Protinė negalia (pvz., autizmas, Dauno sindromas); 4. Raidos sutrikimai (pvz., epilepsija).

Prieš pagelbėdami, pasiteiraukite, ar pagalba yra reikalinga. Jei žmogus pagalbos atsisako, nesistenkite jos vėl siūlyti. Fizinio kontakto atveju būkite atsargūs (nelieskite už rankų, nesiremkite už vežimėlio).

Kalbėkite tiesiogiai su žmogumi, kuris yra vežimėlyje, o ne su asmeniu, stovinčiu šalia, tarsi žmogus vežimėlyje neegzistuotų. 2. Akių kontaktas. 3. Žmogaus vežimėlyje neglostykite – tai žeidžia žmogaus savigarbą. 4. Nestumkite ir nesiremkite į vežimėlį, tai yra jo asmeninė erdvė.

Paklauskite kaip yra valdomas vežimėlis, (nes kiekvienas yra skirtingai valdomas). 8. Žmonėms su ramentais ar lazdele rankos yra svarbios pusiausvyros išlaikymui. Niekad nebandykite staiga pagriebti žmogaus. 9. Žmonėms su fizine negalia yra patogiau sėdėti kėdėje su rankenomis. 10. Jei žmogus lipa į transporto priemonę netraukite jo už rankų ir kojų. 11. Jeigu lipate laiptais, stenkitės lipti vienodai.

  • MS PowerPoint 406 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 34 puslapiai (1105 žodžiai)
  • Sandra
  • Bendravimas su neįgaliaisiais
    10 - 8 balsai (-ų)
Bendravimas su neįgaliaisiais. (2015 m. Spalio 16 d.). https://www.mokslobaze.lt/bendravimas-su-neigaliaisiais.html Peržiūrėta 2020 m. Liepos 15 d. 07:37
×
127 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo