Bendravimas su vadovu


Vadybos referatas.

Įvadas. Bendravimas su vadovu. Vadovo ir pavaldinio tarpusavio santykis. Konfliktų sprendimai. Išvados. Literatūra. Priedas.


Bendravimas – tai kiekvienam iš mūsų įprasta, kasdieninė veikla. Kiekvienas žmogus nori ar nenori, moka ar nemoka nuo pat ryto su kuo nors bendrauja. Bendraudamas žmogus išreiškia savo esmę ir tampa asmenybe. Bendravimas užima svarbią vietą ne tik kiekvieno žmogaus, bet ir visų įmonių bei organizacijų specialistų gyvenime.Vadovo bendravime su pavaldiniais didžiulį vaidmenį turi vadovo elgesys, savybės, taip pat sugebėjimas efektyviai bendrauti, visa tai lemia jų tarpusavio santykių kokybę.

Kalba – pagrindinė žmonių bendravimo priemonė, kuri papildoma gestais, mimika ar sąlyginiais signalais. Kalbos pagrindinė paskirtis yra būti komunikacijos priemone. Kiekvienas vadovo darbas yra susijęs su bendravimu, kontaktais, vadinasi, ir kalba. Vadovo darbo dieną daugiausia laiko prabėga derinant, pavedant, įtikinėjant, pritariant, giriant ar peikiant pavaldinius. Vadinasi žodis – vadovo veiksmo pradžia ir dalis, tačiau kiekvienam pavaldiniui reikia rasti atskirą formą, toną ar argumentą, juk su visais kalbėti vienodai yra neįmanoma. Nors santykių sistema „vadovas – pavaldinys“ atrodo nesudėtingas, juk vadovas turi teisę įsakinėti, reikalauti,kontroliuoti, skatinti ir bausti, o pavaldinys privalo sąžiningai dirbti, kritikuoti ir skųstis, ši sistema gyvenime yra kur kas sudėtingesnė.

Svarbiausias elgesys esant naujam vadovui - neskleisti gandų ir nesivelti į apkalbas apie buvusį vadovą ar bendradarbius naujam vadovui, taip pat neprisidėti kolegoms aptarinėjant vadovą. Dirbant ankstesniam vadovui toje pačioje įmonėje, svarbu išlaikyti konfidencialumą, kad net patys to nejausdami netaptumėte buvusio vadovo informatoriumi, kaip sekasi dirbti naujokui. Turint profesinių ambicijų ir planų, naujas vadovas yra puiki glaimybė juos iš naujo pergalvoti ar prašyti sudaryti sąlygas jų siekti. Reikia pasistenkti nesusidaryti apie naują vadovą išankstinės nuomonės, ypač neigiamos.

Vadovo bendravimo su žmonėmis manieros – tai ne asmeninis, bet visuomeninis reikalas, nes nuo to priklauso jo vadovaujamų pavaldinių pasitenkinimas darbu, psichologinė kolektyvo atmosfera, taip pat darbo produktyvumas. Vadovui nepakanka gerai žinoti savo darbo, jam būtina pažinti pavaldinių psichologiją, interesus, poreikius, įsitikinimus, nuotaikas, bei nuomones. Nežinant potencialių darbuotojų galimybių, jų vidinio pasaulio, neįmanoma su jais efektyviai dirbti. Todėl būtina suteikti naujam vadovui galimybę apsiprasti naujoje darbo vietoje ir atsiskleisti bendraujant ilgesnį laiką. Pirmi keli mėnesiai gali būti įtempti ir sunkūs, nes vadovas bando perprasti situaciją, o darbuotojai tarsi tikrina vadovą ir aiškinasi, ko galima iš jo tikėtis, kaip jis bendrauja, koks jo būdas. Bendraujant apsikeičiama informacija, kuri laiduoja žmonių tarpusvio supratimą. Informacijos apsikeitimas gali vykti žodžiais, idėjomis ar emocijomis. Bendravime atsiranda supratimas, formuojasi solidarumas, bendros nuomonės ir pastangos. Poreikis bendrauti yra viena iš svarbiausių žmogaus egzistencinių poreikių (1,24).

A. Maslow nuomone poreikių piramidėje bendravimas yra trečioje vietoje, po fiziologinių ir saugumo poreikių [4].

Praėjus kuriam laikui ir vadovui apsiratus naujoje vietoje, siūloma pakartotinai surenkti dalykinį susitikimą, kad būtų galima patikslinti savo lūkesčius profesinėje srityje, taip pat sužinoti, kaip vadovas vertina pavaldinio darbą, darbo stilių,darbo rezultatus ir ar jį tenkina rezultatai. Reikėtų nepamiršti aptarti svarbiausius darbo reikalus: ar bus reguliariai rengiami bendradarbių ir vadovo susirinkimai, už kokius darbus bus atsakingas pavaldinys ar bus skiriama jam papildomų užduočių, kokios yra nerašytos įmonės taisyklės. Galima pavaldiniui pabūtį tarpininku ir papasakoti apie iki šiol galiojusias tradicijas, neformalią įmonės politiką, tačiau tuo pat metu reikėtų nepamiršti elgtis protingai ir neaptarinėti bendradarbių asmeninių reikalų (1,24).

  • Vadyba Referatai
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • Roberta
  • 14 puslapių (3208 žodžiai)
  • Vadybos referatai
  • Microsoft Word 45 KB
  • Bendravimas su vadovu
    10 - 4 balsai (-ų)
Bendravimas su vadovu. (2016 m. Balandžio 21 d.). http://www.mokslobaze.lt/bendravimas-su-vadovu.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 19 d. 20:10