Bendravimas su žiniasklaida


Etikos recenzija. Komunikacija. Komunikacijos modelis. Pagrindinės bendravimo su žurnalistais taisyklės. Pagrindinės bendravimo su žiniasklaida klaidos. Komunikacijos barjerai. Funkcijos. Pagrindiniai etapai. Informacija turi būti. Pranešimas žiniasklaidai. Pranešimai. Literatūra.


Komunikacija Komunikacijos modelis Individuali užduotis (5 min.) Pagrindinės bendravimo su žiniasklaida taisyklės Žiniasklaidos funkcijos Žiniasklaidos priemonių veiklos ciklai Pranešimas žiniasklaidai Grupinė užduotis (10 min.).

Komunikacinės kompetencijos skirstomos į šešias kompetencijas: lingvistinė; sociolingvistinė; diskurso; strateginė; tarpkultūrinė; socialinė.

Komunikacijos proceso modelis (Baird L.S., Post J.E., Makon J.F., 1990).

Lietuvoje žiniasklaida turi ypatingą galią įtakoti didelę dalį visuomenės. Gebėjimas tą pačią informaciją pateikti straipsniuose ar reportažuose savaip tiesiogiai formuoja žmonių nuomonę, kurią pakeisti itin sudėtinga. Gali būti, kad iš Jūsų parengtos naujienos bus publikuojamas tik vienas sakinys - tai irgi didelis pliusas. Būna, kad tik vienintelė frazė sukelia didelį susidomėjimą.

Atsisakymas bendrauti su žiniasklaida. Melavimas. Faktų neigimas. Taktiškumo, draugiškumo trūkumas bendraujant su žurnalistais. Išankstinio pasirengimo bendravimui su žiniasklaida stoka. Per ilgas pranešimo dėstymas. Per didelis asmeninių santykių su žurnalistais sureikšminimas. Pirmenybės teikimas asmeninėms pažintims, o ne pranešimo naujumui, aktualumui.

Sklandžiai komunikacijai gali trukdyti komunikacijos barjerai, efektyvumo mažėjimą lemiančios bendravimo klaidos, informacijos kodavimas, perdavimas ir iškodavimas.

Įgyvendindamos aiškinamąją funkciją visuomenės informavimo priemonės siekia padėti žmonėms geriau orientuotis sudėtingame politiniame, kultūriniame, ekonominiame, socialiniame gyvenime.

Pramoginė funkcija – žurnalistikos kūriniai dažniausiai yra intriguojantys, patrauklūs, sensacinio arba nuotykinio pobūdžio.

Kiekviena perduodama informacija ar žinia praeina per šiuos pagrindinius etapus: įvykį; žinią; žurnalisto darbą; rezultatą; platinimą; grįžtamąjį ryšį.

  • Etika Recenzijos
  • 2013 m.
  • Mokslobaze
  • 51 puslapis (1285 žodžiai)
  • Etikos recenzijos
  • MS PowerPoint 1904 KB
  • Bendravimas su žiniasklaida
    10 - 3 balsai (-ų)
Bendravimas su žiniasklaida. (2013 m. Spalio 05 d.). http://www.mokslobaze.lt/bendravimas-su-ziniasklaida.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 19 d. 21:22