Bendravimas virtualioje aplinkoje


Įvadas. Bendravimo samprata ir reikšmė. Virtuali erdvė. Virtualaus bendravimo psichologija. Virtualus dalykinis bendravimas. Asmeninio bendravimo ypatumai. Virtualus bendravimas. Virtuali realybė. Virtualaus bendravimo dalyviai. Neigiamas poveikis. Teigiamas poveikis. Kaip virtualus bendravimas kuria virtualų gyvenimą? Išvados. Literatūros sąrašas.

Darbo tikslas: išanalizuoti kuo paprastas bendravimas skiriasi nuo virtualaus.

Darbo uždaviniai:

pateikti bendravimo sampratą ir jos reikšmę;

nusakyti virtualios erdvės esmę, kurioje vyksta virtualus bendravimas;

išanalizuoti virtualaus bendravimo neigiamas ir teigiamas puses;

pateikti išvadas.

Anot Jovaišos (2001) elementari tikro bendravimo sąlyga – įsijausti, suprasti, padėti. Tai nėra lengva, ypač konfliktinėse situacijose. Gebėjimas konstruktyviai bendrauti lemia bendros veiklos rezultatus, bendravimo galimybes, leidžia operatyviai spręsti iškilusias problemas, sudaro palankias sąlygas vystytis socialiniam psichologiniam klimatui.

Bendravimas yra vertybė. Almonaitienė (2001), Želvys (2007) remdamiesi A. Maslow poreikių teorija įvardyja, jog bendravimas yra priskiriamas socialiniams poreikiams, kurie gali būti patenkinami tik tiesiogiai ar netiesiogiai dalyvaujant žmonėms.

Taigi matome, jog siuntėjas perduodamas žinią siuntėjui, gauna grįžtamąjį ryšį, tokiu būdu apsikeisdami informacija, jie sukuria bendravimo modelį.

Bendravimas yra labai plati sąvoka, todėl literatūroje galima sutikti nemažai bendravimo skirstymų. Dažniausiai jis skirstomas į verbalinį ir neverbalinį.

Apibendrinant verbalinio ir neverbalinio bendravimo svarbą galime teigti, jog jie yra abu vienodai svarbūs kasdieniniame bendravime. Kievienas išsakytas žodis palydėtas tam tikra kūno pozicija, veido išraiška ar rankų gestu, išreiškia daug daugiau emocijos nei paprastas pokalbis ir suteikia daug daugiau informacijos pašnekovui.

Virtualioje edvėje pirmiausiai komunikuojame vieni su kitais. Informacijos siuntėjas siejasi su informacijos priėmėju. Ši bendravimo forma dažniausiai yra labai skurdi, nes:

naudojama verbalinė komunikacija;

Virtuali erdvė yra gera tuo, kad neviešinant savo asmens – kaip aš atrodau, kiek man metų yra, kokia mano socialinė padėtis, koks mano itelektualinis išprusimas, koks mano charakteris ir kiti dalykai, galima sakyti viską, kas būtų sunku padaryti verbalinio komunikavimo „akis į akį“ kontekste.

Kompiuterinės dėžės tarnauja mums spaudant klavišus ir jų kombinacijas, leidžiant atskleisti savo žinias, sugebėjimus, išmintį ar kvailumą. Šis bendravimas atriboja nuo oponento tiesioginio įvertinimo ir neleidžia jam tiesiogiai įvertinti mano poelgius, motyvus ir perduodamo teksto turinio paslėptą mintį, kuri dažniausiai būna svarbiausia. Internete galima bendrauti bet kuriuo paros metu – ryte, dieną, vakare ar naktį. Operatyviai ir greitai perduoti tiek glaustą, tiek didelės apimties informacijos kiekį. Taip pat galima susirasti reikiamą informaciją ir tik skirti laiko jai suvokti, ją apdoroti.

Virtualų bendravimą taip pat dar galima skristyti į dalykinį ir asmeninį.

Norint sužinoti kaip užregistruoti dovanų gautą butą, reikia klausti miesto savivaldybės tarnautojo. Norint susigaudyti mokesčių mokėjimo klausimai, reikia eiti pas vietos savivaldybės mokesčių inspektorių. O jei svajoji individualiai stažuotis ar dar pasimokyti Jungtinėse Amerikos Valstijose, teks klausti Lietuvos Studentų Sajungos. Tačiau dabar gauti visą rūpimą informaciją galima ir neišeinant iš namų. Kadangi Lietuva yra Europos Sąjungos narė ir ji integruoja ES įstatymus į teisinę šalies sistemą, vienas jų, trumpiau vadinamas „e-valstybės“ įstatymu puikiai veikia mūsų šalies viduje.

Tai reiškia, kad jei noriu būti informuotas apie buto įregistravimą, mokesčių mokėjimą ar studijas JAV, šią informacija galiu gauti naudodamasi virtualią erdvę – internetą: tereikia tik susirasti norimų užklausti institucijų elektroninius paštus ir parašyti jiems laišką. Į kiekvieną užklausimą ateina dalykinis atsakymas ir tai labai palengvina gyvenimą. Todėl nereikia specialiai planuoti laiko, kada galiu nueiti pas pareigūną, nereikia karštligiškai ieškoti laisvos valandos savo dabotvarkėje, kur kiekviena valanda jau yra užimta arba mokymusi arba/ir darbu; nereikia taikytis prie pareigūnų darbo laiko ar laukti eilėse. Tereikia kompiuterio, interneto, elektroninio pašto, modemo ir glaustai, aiškiai formuluojamo klausimo. Užklausus, gausime konkretų, tikslų ir lakonišką atsakymą.

  • Microsoft Word 31 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 12 puslapių (3050 žodžiai)
  • Universitetas
  • Vilma
  • Bendravimas virtualioje aplinkoje
    10 - 6 balsai (-ų)
Bendravimas virtualioje aplinkoje. (2015 m. Gegužės 20 d.). https://www.mokslobaze.lt/bendravimas-virtualioje-aplinkoje.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 22 d. 00:24
×