Bendravimo gyvybinė veikla


Bendravimo gyvybinė veikla. Kas tai? Bendravimas – tai procesas, kurio metu dalijamasi informacija. Bendravimas gali būti žodinis (verbalinis) ir nežodinis (neverbalinis). Bendravimas yra susijęs. Slaugytojo ir paciento bendravimas yra tikslinga veikla. Bendravimo gyvybinę veiklą įtakojantys veiksniai. Biologiniai (kalbos aparato. Sutrikusiai bendravimo gyvybinei veiklai būdingos slaugos problemos. Neefektyvus žodinis bendravimas pacientas negali kalbėti. Literatūra.


Bendravimas – tai procesas, kurio metu dalijamasi informacija, mintimis, idėjomis, nuomonėmis ir jausmais su kitais žmonėmis. Žmogaus pokalbio metu gali perteikti savo požiūrį, tikėjimą, vertybes. Bendravimas vyksta, kai vienas žmogus – siuntėjas norimą informaciją tam tikru būdu perduoda kitam žmogui – priėmėjui. Informacijos perdavimas galimas abiem kryptimis.

Bendravimas gali būti žodinis (verbalinis) ir nežodinis (neverbalinis). Žodinį bendravimą sudaro ištarti arba parašyti žodžiai, t.y. kalbėjimas, klausymas, skaitymas, rašymas. Nežodinį bendravimą sudaro: kūno kalba, t.y. akių kontaktas, poza, mimika, veido išraiška, gestai, žvilgsnis, judesiai; parakalba, t.y. kalbos greitis, garso aukštis, intonacija, kalbos maniera, tonas, emocijos ir kt.

Bendravimas yra susijęs su kvėpavimo, judėjimo, savisaugos ir saugios aplinkos palaikymo, asmens švarinimosi ir rengimosi, darbo ir poilsio, lyties raiškos gyvybinėmis veiklomis.

Slaugytojo ir paciento bendravimas yra tikslinga veikla.

  • MS PowerPoint 177 KB
  • 2018 m.
  • Lietuvių
  • 10 puslapių (385 žodžiai)
  • Kolegija
  • Gabrielės
  • Bendravimo gyvybinė veikla
    10 - 3 balsai (-ų)
Bendravimo gyvybinė veikla. (2018 m. Rugsėjo 10 d.). https://www.mokslobaze.lt/bendravimo-gyvybine-veikla.html Peržiūrėta 2020 m. Liepos 12 d. 00:18
×
126 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo