Bendravimo komponentai:komunikacinis, interakcinis, percepcinis


Percepcinis suvokimas. Komunikacinis bendravimas. Referatas apie bendravima. Kas yra percepcinis. Percepcinis bendravimas. Verbalinio ir neverbalinio bendravimo komponentai. Percepcinis mąstymas. Rašytine komunikacijai priskiriama. Percepcinis vertinimas. Bendravimas bendravimo komponentai.

Įvadas. Komunikacinis komponentas. Biologinė ir socialinė komunikacija. Verbalinė ir neverbalinė komunikacija. Rašytinė ir nerašytinė komunikacija. Informacijos kodavimas. Informacijos dekodavimas. Interakcinis bendravimas. Percepcinis komponentas. Išvados. Literatūra. Bendravimas sukuria grupini veikimą, nes komunikavimas yra neatsiejama žmogaus egzistencijos, vystymosi sąlyga. Bendravimas labiausiai vystėsi darbo metu, nes buvo būtina bendrauti su kitais žmonėmis, norint sulaukti ir pasikviesti pagalbos, sinchronizuoti savo darbus su kitų individų veiksmais, juos pažinti, stebėti ir įsisavinti. Žmonių jungimasis į grupes, bandymas pritapti prie kitų, iššaukė bendravimo vystymąsi į sudėtingesnes formas, būdus ir priemones. Pradžioje žmonių suvokimas apie bendravimą, rėmėsi į veido mimikos, gestų ir pantomimikos supratimą, tačiau ilgainiui išsivystė pati tobuliausia bendravimo priemonė – kalba.

Bendravimas sukuria grupini veikimą, nes komunikavimas yra neatsiejama žmogaus egzistencijos, vystymosi sąlyga. Pradžioje žmonių suvokimas apie bendravimą, rėmėsi į veido mimikos, gestų ir pantomimikos supratimą, tačiau ilgainiui išsivystė pati tobuliausia bendravimo priemokomunikacinis komponentas suprantamas, kaip įvairios informacijos keitimasis (emocijomis, interesais, nuostatomis). Interakcinis komponentas apibrėžiamas, kaip kaitimasis įvairiais judesiais ir veiksmais. Percepcinį komponentą sudarkomunikacinis bendravimas tai nenutrūkstamas, nebaigtinis ir integralus procesas. Priklausomai nuo požiūrio ir analizės aspekto galimos įvairios komunikacijos proceso tyrimų kryptneįmanoma identifikuoti komunikacijos pradžios ir pabaigos, galima tik stebėti jos vyksmą įvairiais laiko tarpsniais. Svarbus komunikacijos bruožas yra integralumas. Sunku išskirti komunikacijos sudedamąsias dalis ir kintamuosiuos. Jie glaudžiai susiję, lemia vieni kitus ir bendrą komunikacijos vyksmą. Tai sunkina komunikacijos analizę, nes įmanomas timolekulė, ląstelė, organas, individas, grupė, visuomenė – tai skirtingo lygio gyvybinės sistemos. Galima išskirti biologinio ir socialinio lygio komunikacijos sistemas. Biologiniam lygmeniui priklauso informacijos perdavimas dauginantis ląstelėms, organizmo impulso priėmimas bei reagavimas į dirgiklį – nuo elementarios organizmo reakcijos iki gyvūnų komunikacijos. Nagrinėjant žmonių komunikaciją, kalbama apie socialinio lygio (arba socialinę) komunikaciją. Ją detalizuodami galime išskirti socialinį tarpasmeninį, socialinį gru komunikacija apima ne tik rašytinę ar sakytinę kalbą, bet ir muziką, dailę teatrą, baletą ir tiesiog žmogaus elgesio faktą. Verbalinė komunikacija paprastai apibrėžiama kaip informacinis elgesys, kai žodžiai vartojami kaip simboliai mintims išreikšti. Toks elgesys būdingas tik žmogui. Neverbalinė komunikacija apima visas kitas informacijos perdavimo formas – tiek biologinio, tiek socialinio lygmens. Tai gali būti: kodavimas cheminių elementų jungimosi kombinacijomisšie du komunikacijos tipai dažnai išskiriami nagrinėjant socialinę komunikaciją. Rašytinei priskiriama komunikacija, kai informacijai koduoti vartojamas raštas. Komunikacija kitais kodavimo būdais (kalbos garsais, sutartiniais ne rašto ženklais, gestais. ) vadinama nerašytinė komunikacija. Rašytinei komunikacijai būdinga galimybė grįžti ir taisyti pateikiamą pranešimą, o nerašytinė komunikacija tokios galimybės neturi.

  • Microsoft Word 21 KB
  • 2011 m.
  • 10 puslapių (1491 žodžiai)
  • Universitetas
  • Arminas
  • Bendravimo komponentai:komunikacinis, interakcinis, percepcinis
    10 - 2 balsai (-ų)
Bendravimo komponentai:komunikacinis, interakcinis, percepcinis. (2011 m. Gegužės 01 d.). https://www.mokslobaze.lt/bendravimo-komponentaikomunikacinis-interakcinis-percepcinis.html Peržiūrėta 2021 m. Kovo 07 d. 01:44
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo