Bendravimo kultūra


Bendravimo kultura rasinys. Bendravimo kulturos referatas.

Įvadas. Komunikacijos samprata. Bendravimo etika. Kultūrinis šokas. Kalbos kultūra mūsų gyvenime. Skolinių gausa jaunimo tarpe. Priklausomybė virtualiam bendravimui. Interneto kalba. Išvados. Literatūra.


Galima išskirti trys pagrindinius bendravimo aspektus: interakcinį, emocinį ir komunikacinį.

Bendraudami, žmonės daro poveikį vieni kitiems, sąveikauja. Kiekvienas žmogus yra žmonių santykių sistemos (t.y. tam tikros socialinės sistemos) dalis, todėl nors vienos tos sistemos dalies pokyčiai paveikia visą sistemą, sutrikdo pusiausvyrą.

Socialinėje psichologijoje susiformavo įvairios kryptys, aiškinančios, kaip bendraujant vystosi asmenybė. Mokantis bendrauti žmogus ir vadinamas komunikabiliu, bet giluminė bendravimo prasmė – užmezgti ir palaikyti su bendravimo partneriu emocinį ryšį. Galima dvėjopa reakcija į parnerį, jo problemą: kognityvinė (mąstymo) ir emocinė. Vienais atvėjais mums labiau reikia asmens, kuris padetų dalykiškai išnagrinėti mūsų problemą, kitais atvėjais norime ne išmintingo patarimo, bet emocinės paramos. Svarbu ir mokėti, ir norėti įsigilinti į kito žmogaus emocinės būsenas.

  • Microsoft Word 84 KB
  • 2016 m.
  • 13 puslapių (3280 žodžiai)
  • Olga
  • Bendravimo kultūra
    8.5 - 2 balsai (-ų)
Bendravimo kultūra. (2013 m. Balandžio 15 d.). https://www.mokslobaze.lt/bendravimo-kultura.html Peržiūrėta 2020 m. Spalio 20 d. 11:49
×
30 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo