Bendravimo socialiniame tinkle kalbos kultūros ypatumai


Įvadas. Netaisyklingos kalbos vartojimo priežastys socialiniame tinkle facebook. Netaisyklingos kalbos pavyzdžiai socialiniame tinkle facebook ir jų įtaka vartojamai kalbai. Išvados. Literatūra.


Prieš pradedant aiškintis netaisyklingos kalbos kultūros ypatumus pirmiausia reikia šiek tiek susipažinti su konkrečiu socialiniu tinklu, šiuo atveju tai - Facebook. Šiam darbui socialinis tinklas Facebook pasirinktas neatsitiktinai, tai be abejonės yra pats populiariausias ir sėkmingiausias šiuo metu veikiantis socialinis tinklas, kuris 2016 metų duomenimis turi per 1,6 bilijono sukurtų anketų. Kas dieną, prie Facebook tinklo prisijungia per 1 bilijoną anketų, ir tinkle praleidžia vidutiniškai po 1 valandą. Matant šias statistikas kyla klausimas - ar tikrai visi šio tinklo vartotojai bendrauja taisyklinga kalba? Be abejo, ne. Taisyklinga kalba socialiniuose tinkluose retai kada vartojama. Tam paaiškinti galima išskirti keletą pagrindinių ir bene didžiausią įtaką darančių veiksnių. Dažniausiai yra išskiriamos kelios netaisyklingos kalbos vartojimo priežastys tai – kitų kalbų poveikis, tarmių įtaką bendrinei kalbai, žargonas ir slengas.

Bene pagrindinė netaisyklingos kalbos vartojimo priežastis yra kitų kalbų poveikis. Daugelis Facebook socialinio tinklo vartotojų yra jauni žmonės, todėl nenuostabu jog skolinių vartojimu pagarsėję paaugliai bendrauja įvairiais iš kitų kalbų atkeliavusiais skoliniais. Anglų, rusų, vokiečių, lenkų kalbų poveikis Facebook‘e yra labai didelis, nes dėl šių kalbų poveikio atsiradusios klaidos yra dažniausios. Šios kalbos ypač neigiamai veikia leksiką. Atsiranda įvairių be reikalo naudojamų skolinių – barbarizmų. pavyzdžiui, iš lenkų kalbos plėmas (= dėmė), iš rusų kalbos skladas (= sandėlis), iš vokiečių – biškį, biškį (= truputį, šiek tiek), iš anglų imidžas (= įvaizdis) ir daugybė kitų įvairiausių skolinių.

Antroji netaisyklingos kalbos vartojimo priežastis yra tarmių poveikis. Kadangi Facebook tinkle bendrauja įvairiomis tarmėmis kalbantys žmonės, natūralu jog bendraujant yra vartojami įvairių tarmių žodžiai.

  • Microsoft Word 37 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 10 puslapių (1603 žodžiai)
  • Kolegija
  • Aironas
  • Bendravimo socialiniame tinkle kalbos kultūros ypatumai
    10 - 2 balsai (-ų)
Bendravimo socialiniame tinkle kalbos kultūros ypatumai. (2017 m. Lapkričio 19 d.). https://www.mokslobaze.lt/bendravimo-socialiniame-tinkle-kalbos-kulturos-ypatumai.html Peržiūrėta 2020 m. Rugpjūčio 15 d. 22:31
×
129 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo