Bendravimo socialiniuose tinkluose kalbos kultūros ypatumai referatas


Įvadas. Kalbos kultūra internetinėje erdvėje. Lietuviškų raidžių vartojimas komentaruose. Išvados. Literatūra.


Šiais laikais kone kiekvienas žmogus naudojasi socialiniais tinklais. Tokį populiarumą tinklams atneša jų universalumas. Jie leidžia naudotojams operatyviai susisiekti su darbo kolektyvais ar lengvai pasidalyti nuostabiais įspūdžiais su visais savo draugais. Tinklų prieinamumas ir jų naudojimo elementarumas lyginant su kitomis susisiekimo formomis pritraukia gausybe įvairaus amžiaus bei statuso asmenų. Deja toks lengvabūdiškas bendravimas neretai pakenkia žmonių iškalbingumui, kalbos kultūros suvokimui ir jos lavinimui.

Darbo tikslas - išnagrinėti kalbos kultūros ypatumus internetinėje erdvėje ,,Youtube“.

Džiugas – asmens vardas visada turi būti rašomas pradedant didžiąja raide, kitaip išreiškiama nepagarba minimam žmogui.

Nepasiruošęs, Pasiruošęs – „Sh“ anglų kalboje naudojamas garsui Š bet lietuvių kalba turi tam raidę Š.

Todėl – sutrumpinimas „tdl“ parodo komentaro autoriaus tingumą. Komentaruose nederėtu trumpinti prieveiksmių.

Prastai – „liewai“ netik nenaudotinas žodis, bet raidės W nėra lietuvių kalbos abėcėlėje. Lygiai ta pati problema pasikartoja ir su žodžiu pawares, tačiau jo naudojimui pašalinti universalaus sprendimo nėra – tenka bandyti suprasti ką buvo norima pasakyti jį rašant.

Džiugas parodijuoti moka, bet šį kartą buvo nepasiruošęs, o tam reikia pasiruošimo. Todėl aš ir manau, kad prastai pasirodė šioje laidoje. Jei būtų pasiruošęs, būtų puikiai pasirodęs.

Šis komentaras yra įžeidžiantis tiek skaitytoją tiek vaizdo įrašo kūrėją. Nesilaikoma etiketo, nepaisoma gramatikos, nenaudojamos lietuviškos raidės ir rašomi nenaudotini žodžiai.

Dar vienas smūgio asmens orumui pavyzdys. Viešų žmonių įžeidinėjimas dažnas komentarų nusižengimas.

Begalė įžeidimų ir niekinimų. Dar vienas „Sh“ naudojimo vengiant raidės Š pavyzdys. Gausybė nevartotinu žodžiu. Komentaras su kone visomis įsivaizduojamomis klaidomis.

Vis labiau besivystanti ir į mūsų kasdienybė įsiliejanti informacinių technologijų era skatina mus taupyti laiką. Taupydami laiką dauguma žmonių bendraudami socialiniuose tinkluose ar rašydami komentarus įvairiuose tinklaraščiuose ar forumuose pamiršta lietuviškas nosines raides, skyrybos ženklus, dėl ko, kartais net reikia šifruoti ką buvo norima pasakyti.

  • Microsoft Word 125 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 10 puslapių (1714 žodžiai)
  • Kolegija
  • Jolanta
  • Bendravimo socialiniuose tinkluose kalbos kultūros ypatumai referatas
    10 - 2 balsai (-ų)
Bendravimo socialiniuose tinkluose kalbos kultūros ypatumai referatas. (2017 m. Gegužės 17 d.). https://www.mokslobaze.lt/bendravimo-socialiniuose-tinkluose-kalbos-kulturos-ypatumai-referatas.html Peržiūrėta 2020 m. Liepos 13 d. 15:12
×
127 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo