Bendravimo su neįgaliaisiais etiniai aspektai


Įvadas.Požiūris į negalią. Aplinkinių požiūris į negalią. Neįgaliųjų požiūris į negalią.Bendravimo ypatumai. Etiško elgesio su neįgaliaisiais patarimai. Ko nereikėtų daryti bendraujant su negalią turinčiais žmonėmis.Neįgaliųjų "laiškas" visuomenei.Gyvenimo kokybė. Išvados. Litetatūra.

Neįgalus šiek tiek skiriasi nuo kitų žmonių, bet turi bendra- jis žmogus. Su savo jausmais, bėdomis, norais, pomėgiais, viltimis, tikėjimais, teisėmis. Visuomenės tikslas padėti žmonėms su negalia suvokti ir geriau naudotis savo teisėmis bei galimybėmis, sudaryti sąlygas neįgaliesiems turiningai leisti laisvalaikį, bendrauti ir bendradarbiauti, gerinti savo gyvenimo kokybę, efektyviau integruotis į bendruomenę. Labai svarbu užtikrinti socialinių paslaugų prieinamumo visiems socialiai pažeidžiamiems asmenims, kuriems ypač trūksta bendravimo, informavimo paslaugų, socialinių įgūdžių ugdymo ir palaikymo. Aplinkiniai turi išmokti elgtis etiškai taip, kad nė vienas žmogus su negalia nebūtų pamirštas, kad nuolat būtų domimasi jo dvasinių ir materialinių vertybių gausinimu, jo laisvalaikiu.

  • Microsoft Word 34 KB
  • 2013 m.
  • 11 puslapių (2447 žodžiai)
  • Aliosik
  • Bendravimo su neįgaliaisiais etiniai aspektai
    10 - 1 balsai (-ų)
Bendravimo su neįgaliaisiais etiniai aspektai. (2013 m. Lapkričio 02 d.). https://www.mokslobaze.lt/bendravimo-su-neigaliaisiais-etiniai-aspektai.html Peržiūrėta 2020 m. Lapkričio 27 d. 04:17
×
33 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo