Bendravimo svarbumas


Įvadas. Įgimtas bendravimo poreikis. Bendravimo reikšmė mano asmeniniame gyvenime. Bendravimo pasitenkinimas su kitais žmonėmis lygis. Tarpusavio bendraujančių žmonių efektyvumas. Bendravimo kliūtys ir problemos. Bendravimo sugebėjimai. Aktyvaus klausymo įgudžiai. Kūno kalba formalioje ir neformalioje situacijoje. NLP teorija. Šeimos narių reprezantacinės sistemos. Išvados. Literatūros sąrašas.


Pagrindinis tikslas įsisąvinti bendravimo svarbumą perkeliant ją į savo gyvenimą ir praktiškai pritaikyti. Paanalizuosiu savo įgytus komunikacinius įgūdžius, konstruktyvias ir nekonstruktyvias elgesio formas bendravimo situacijose. Išdėstysiu bendravimo gebėjimus įvairiose situacijose pasiūlytais teminiais aspektais.

3. Įvertinti savo pasitenkinimo bendravimu su kitais ir kitų bendravimo su savimi lygį.

6. Įvertinti asmenybės privalumus, kurie dažniausiai bendravime lemia sėkmę, pozityvią savijautą.

8. Paanalizuoti savo kūno kalbą formalioje arba neformalioje bendravimo situacijoje.

Vertinant bendravimą su kitais ir su savimi bendravimo lygį, galima daryti išvada, kad produktyvus bendravimas bei saves ieškojimas, realizavimas padeda suprasti kitą žmogų, tai yra galima sėkmingiau tenkinti daugelį svarbiausių savo ir kitų bendravimo lygį. Bendravimo lygis, kuris nusako kitų žmonių supratingumą. Pagal savo praktika, manau yra šie pagrindiniai:

Žmonių tarpusavio bendravimo sėkmingumąs ir efektyvumas priklauso nuo šių pagrindinių kriterijų kuriuos aš stengiuosi taikyti norėdamas pasiekti efektyvumo;

Manau atsižvelgiant į šiuos pagrindinius problemos sprendimo būdus galima išvengti konfliktinių situacijų. Asmeniniame gyvenime visada aš jais vadovaujasi, nes jie man padeda palaikyti gera santykį su kitasi žmonėmis.

Mano nuomone efektyvus ir sėkmingas bendravimas mano gyvenime vyksta tuomet, kai ir vienas, ir kitas pašnekovas turi ką įdomaus pasakyti, bet ne vien tik kalba, o moka ir išklausyti. Išklausyti net ir tą nuomonę, kuri prieštarauja jo nuomonei,kaip jums pačiam patinka, kai jūsų įdėmiai klausosi. Tada asmuo su kuriuo bendrauju pradeda jaustis protingesnis kai mato kad jo nuomonę vertinu, Taigi prieičiau tokios išvados, kad mano bendravime dažniausiai sėkmę ir efektyvumą lemia mokėjimas sudominti žmogų ir žinoma sugebėjimas išklausyti .

Mano klausymo įgudžiai visada priklauso nuo tam tikros situacijos. Norėdamas išklausyti žmogų kuris mane sudomino aš naudojus šiuos būdus:

Neformalioje aplinkoje dažniausiai renkuosi Intymiąją zoną. Į ją įsileidžiu savo šeima bei labai artimus draugus Tai pat renkuosi asmeninę zoną. Dažniausiai, tai draugų, gerų pažįstamų. Kurio atstumas išlieka iki 120 cm, ar per ištiestas rankas.

Formalioje aplinkoje renkuosi socialinę zoną. Visada atstumą laikau iki 3 metrų. Tai pokalbiai darbe su nepažįstamais žmonėmis. Formalioje ar neformalioje aplinkoje visada vengiu:

Nuleistos rankos, parodau kad esu pakankamai ramus ir draugiškai nusiteikęs;

Ranka prie smakro, pasvirimas į priekį visada esu susidomėjęs klausytojas;

Gestai, akių kontaktas, kūno kalba ir kt. man padeda tinkamai realizuotis tarp žmonių, nepasimesti, turėti savo vietą, būti įvertintam darbdavio.

  • Microsoft Word 39 KB
  • 2018 m.
  • Lietuvių
  • 11 puslapių (2458 žodžiai)
  • Kolegija
  • Zemliakass
  • Bendravimo svarbumas
    10 - 1 balsai (-ų)
Bendravimo svarbumas. (2018 m. Birželio 07 d.). https://www.mokslobaze.lt/bendravimo-svarbumas.html Peržiūrėta 2020 m. Sausio 28 d. 13:32
×