Bendrieji apskaitos organizavimo principai


Bendrieji apskaitos organizavimo principai. Tarptautiniai apskaitos standartai. Apskaitos registrai atšviesta tema. Piniginio turto esmė. Piniginio turto rūšys. Kasos operacijų apskaita. Buhalterinės apskaitos informacija ir jos rūšys. Bendrieji apskaitos principai. Įmonės tęsiamos veiklos principas. Apskaitos pastovumo principas.


1. Nuolat ir visapusiškai studijuojant galiojančius įstatymus ir norminius aktus apskaitos klausimais.

Tarptautiniai apskaitos standartai ir bendrieji apskaitos principai – tai yra negriežti, bet tikslūs nurodymai, kaip atlikti konkrečias apskaitos procedūras.

Visų ūkinių operacijų ir ūkinių įvykių registravimas apskaitoje pradedamas surašant dokumentus. Dokumentai yra vieninteliai pradinių apskaitos duomenų šaltiniai.

Piniginiu turtu laikoma nacionalinė ir kitų šalių valiuta įmonės kasoje bei sąskaitose bankuose ir pinigų ekvivalentai. Piniginis turtas yra pats likvidžiausias. Pinigai naudojami įsigyjant kitą turtą, apmokant už suteiktas paslaugas, grąžinant skolas. Kiekviena įmonė turi turėti pinigų tiek, kiek jų reikia įprastinei veiklai. Įmonė, turėdama pinigų daugiau nei reikia įprastinei veiklai, gali teikti labdarą, premijuoti darbuotojus, mokėti dividendus, pirkti kitų įmonių akcijas, obligacijas ar kitaip investuoti.

Iš kasos išmokamas darbuotojams darbo užmokestis, avansai atskaitingiems asmenims įnešami pinigai į banko sąskaitas, išmokami pinigai individualių įmonių savininkams ūkinei veiklai, atsiskaitoma su tiekėjams ir kt.

Pinigus į kasą priima kasininkas pagal vyr. buhalterio pasirašytus Kasos pajamų orderius. Priėmus pinigus, išduodamas kvitas, kurį pasirašo kasininkas ir vyr. buhalteris.

tiesiogiai suinteresuotiems vidiniams įmonės vartotojams (įmonės administracija, įmonės ir jos padalinių vadybininkai, įmonės darbuotojai);

tiesiogiai suinteresuotiems išoriniams informacijos vartotojams (įmonės savininkai, kreditoriai, tiekėjai, pirkėjai);

kitiems vartotojams (vertybinių popierių komisija, konkurentai, auditoriai, finansininkai, ekspertai, patarėjai, įvairūs kiti vartotojai).

  • Microsoft Word 15 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 5 puslapiai (1227 žodžiai)
  • Profesinė mokykla
  • Juliukas
  • Bendrieji apskaitos organizavimo principai
    10 - 3 balsai (-ų)
Bendrieji apskaitos organizavimo principai . (2017 m. Gruodžio 12 d.). https://www.mokslobaze.lt/bendrieji-apskaitos-organizavimo-principai.html Peržiūrėta 2020 m. Balandžio 09 d. 20:08
×
24 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo