Bendrieji mokymo ir mokymosi reikalavimai


Komenskis bendieji mokymo ir mokymosi reikalavimai. Bendrieji mokymo reikalavimai.

Gamta parenka tinkamą laiką. Mokyklose nusikalstama dvejopu būdų. Gamta pirmiau parengia sau medžiagą paskui duoda jai formą. Gamta savo darbui ima daiktą arba jį parengia, kad pasidarytų tinkamas. Gamta nemaišo savo darbų, juos vykdo po viena atskirai. Kiekvieną savo darbą gamta pradeda iš vidaus. Gamta pradeda savo darbus nuo bendriausių dalykų ir baigia pačiais atskiriausiais. Gamta nedaro šuolių, bet iš lengvo eina į priekį. Gamta, ką nors pradėjusi, nesustoja, kol nepabaigia. Gamta uoliai vengia visko, kas priešiška ir kenksminga. Reikia pasistengti:.

Net paukštis rengdamasis gausinti savo giminę. Pasirenka tinkama metų laiką, nededa kiaušinių žiemą, nes jie sušaltų, o deda kai jau šilta pavasarį. Ir prieš dedami kiaušinius paukščiai pirma susuka lizdą.

Neparenkamas tinkamas laikas dvasiniams gabumams lavinti. 2. Pratimai nepaskirstomi kruopščiai, kad viskas eitu palaipsniui.

Mažo vaiko mokyti negalima, nes pažinimo šaknis negiliai teįleista. Senatvėje mokyti žmogų, jau per vėlu, nes atmintis jau eina silpnyn. Reikia mokyti jaunystėje, kol kyla gyvybės ir proto jėgos. Tada viskas auga ir lengvai leidžia į gilumą šaknis.

Rytmetinės valandos labiausiai tinka mokymuisi nes: rytas atitinka - pavasarį Vidudienis - vasarą Vakaras - rudenį Naktis - žiemą.

Viska ką turime išmokti, turime suskirstyti pagal amžių taip, kad būtų teikiama tik tai kas prieinama tų metų protui.

Gamta pirmiau parengia sau medžiagą paskui duoda jai formą.

Prieš pamoką, mokytojas iš anksto turi paruošti knygas ir kitas reikalingas mokslo priemones. Mokant pačios kalbos, reikia pradėti ne nuo gramatikos, o pradėti nuo parinktų rašytojų.

Reikia duoti abstrakčias taisykles, o po to jos aiškinamos pavyzdžiais.

Paukštis deda į lizdą ne viską kas pakliūva. Jai pakliūva akmenėlis ar kas kita, jį išmeta kaip nenaudingą daiktą. Paskui tupėdamas kiaušinyje esančia medžiagą tol šildo, varto, tvarko, kol tampa tinkama išsiristi paukščiukui.

Kiekvienas mokinys, kurį atiduoda į mokyklą, turi išbūti joje iki galo.

  • MS PowerPoint 16 KB
  • 2016 m.
  • 24 puslapiai (758 žodžiai)
  • Universitetas
  • Andrius
  • Bendrieji mokymo ir mokymosi reikalavimai
    10 - 2 balsai (-ų)
Bendrieji mokymo ir mokymosi reikalavimai. (2011 m. Gegužės 30 d.). https://www.mokslobaze.lt/bendrieji-mokymo-ir-mokymosi-reikalavimai.html Peržiūrėta 2021 m. Kovo 07 d. 10:43
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo