„Bendrinės lietuvių kalbos žodyno“ autoriai tikisi, kad juo naudosis žmonės, kurie nori kalbėti taisyklingai, turtingai - Kalba, 9 potemė


10 klasės potemė 2016 m. Kalba 9 potemės kalbėjimo pavyzdys su išplėstiniu planu, šaltiniais. Kalbėjimas apie žodynus ir jų naudą žmonėms norintiems kalbėti taisyklinga, turtinga kalba.

9. „Bendrinės lietuvių kalbos žodyno“ autoriai tikisi, kad juo naudosis žmonės, kurie nori kalbėti taisyklingai, turtingai. Argumentuotai aptarkite, ar žodynai padeda mokytis ne tik svetimų kalbų, bet ir gimtosios kalbos.


Žodynai - tai nuo seno vienos labiausiai vertinamų knygų. Šios knygos buvo naudojamos mokantis svetimų kalbų. Šiandien žodynai prieinami ne tik knygose, bet ir elektronine forma. Jie padeda ne tik mokytis svetimų kalbų, bet ir išsaugoti bei mokytis gimtosios kalbos.

Bendraudami dažnai imame naudoti buitinę kalbą, pamiršdami jog mūsų kalba yra viena gražiausių ir vaizdingiausių pasaulyje. Tačiau yra žmonių, kurie pašvenčia savo gyvenimą lietuvių kalbos saugojimui ir puoselėjimui. Būtent tokie yra „Bendrinės lietuvių kalbos žodyno“ autoriai. Jie skiria šį žodyną žmonėms, norintiems kalbėti taisyklinga ir turtinga gimtąja kalba.

Bendrinės lietuvių kalbos žodynas - tai plačiajai visuomenei skirtas leidinys, kuris atspindi realiai funkcionuojančią kalbos leksiką ir taisyklingą kalbos vartojimą. Šis leidinys parengtas atsižvelgiant į pakitusią lietuvių kalbos padėtį, todėl be abejonės gali būti naudingas žmonėms, norintiems ne tik išsaugoti savo kalbą, bet ir šiais laikais išnaudoti savo kalbos turtingumą, vaizdingumą, o taip pat ir kalbėti taisyklingai.

Šiandien savo kalboje argumentuotai aptarsiu žodynus ir pagrįsiu mintį, jog žodynai iš tiesų padeda ne tik mokytis užsienio kalbų, bet ir kalbėti turtingai savo gimtąja kalba.

  • Microsoft Word 22 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 4 puslapiai (1129 žodžiai)
  • Mokykla
  • „Bendrinės lietuvių kalbos žodyno“ autoriai tikisi, kad juo naudosis žmonės, kurie nori kalbėti taisyklingai, turtingai - Kalba, 9 potemė
    10 - 1 balsai (-ų)
„Bendrinės lietuvių kalbos žodyno“ autoriai tikisi, kad juo naudosis žmonės, kurie nori kalbėti taisyklingai, turtingai - Kalba, 9 potemė. (2016 m. Sausio 20 d.). https://www.mokslobaze.lt/bendrines-lietuviu-kalbos-zodyno-autoriai-tikisi-kad-juo-naudosis-zmones-kurie-nori-kalbeti-taisyklingai-turtingai-kalba-9-poteme.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 20 d. 21:03
×