Bendroji informacija apie Airiją


Turinys. Bendroji informacija apie Airija. Apie šalį. Sostinė Dublinas. Kultūra. Darbas Airijoje. Verslo kultūros ypatumai.


Airija – valstybė, užimanti apie penkis šeštadalius Airijos salos, esančios į vakarus nuo Europos žemyninės dalies. Likusią salos dalį užima Šiaurės Airija (priklausanti Jungtinei Karalystei).

Tai trečia pagal dydį sala Europoje ir dvidešimta – pasaulyje. Žemėlapyje ją atrasi Europos šiaurės vakaruose, apsuptą tūkstančiu salų ir salelių. Nepriklausoma Airijos valstybė užima 5/6 salos, šiaurės vakaruose besiribojanti su Šiaurės Airija. Šalis pasižymi Šv. Patriko festivaliu, nuostabiomis kaimo vietovėmis, tradiciniu (ir pačiu greičiausiu) žaidimu – hurlingu, visame pasaulyje pripažinta grupe U2 ir labai svetingais gyventojais.

Nėra pasaulyje kitos šalies, kuri būtų taip panaši į Lietuvą, kaip Airija.  Plotas beveik kaip Lietuvos, vos trimis rajonais didesnis 70 tūkstančiai kvadratinių kilometrų (Lietuvos 65,2). Neturi jokių vertingų iškasenų, dar neseniai buvo vien žemės ūkio kraštas. Augino linus, bulves, kurios buvo pagrindinis airių maistas. Kai užklupdavo bulvių nederliaus metai, grėsdavo badas. Augino grūdines kultūras, cukrinius runkelius. Laikė gyvulius, ypač puoselėjo pienininkystę.  Klimatas beveik toks kaip Lietuvoje, bet dėl arčiau esančios Golfo srovės žiemos šiltesnės: temperatūra dažniausiai nenukrinta žemiau -5°C, tad šlapia ir žiemą, ir vasarą. Neaukštos kalvos, apaugusios miškais ir krūmais, lėtai tekančių upių slėniai, pelkės, durpynai. Žmonės taip pat į lietuvius panašūs. Beveik visi (98%) airiai katalikai. Dalis žmonių tamsiaplaukiai, dalis blondinai, nemažai rudaplaukių. Geria daug alaus, o alumi jie vadina tik „Ginesą". Airiai - dainininkai, ypač mėgsta dainuoti būryje, mėgsta šokti. Gana maištingi, dėl buvusio skurdo daug airių emigravo į Ameriką, Kanadą, Australiją. Airiai, kaip ir mes, gyvena didelės, daug galingesnės valstybės pašonėje prie Anglijos, kuri per amžius juos puldinėjo, ilgus šimtmečius buvo užkariavusi. Išsivadavo airiai tik 1919 metais, sukilę prieš Didžiąją Britaniją. Sukilimo metu buvo visko: airius ir šaudė, ir korė.  Skiriasi Airija nuo mūsų Lietuvos dviem dalykais tai yra sala, ir dar tuo, jog airiai per okupacijos šimtmečius prarado savo kalbą. Senąją airių kalbą - tai buvo keltų kalba - moka tik nedaugelis. Visi kalba angliškai.  Žmonių gyvenimo gerove Airija ne tik pavijo Didžiąją Britaniją, bet ir gerokai ją pralenkė. Nuo 1986 metų bendras Airijos vidaus produktas (BVP), t.y. suma to, ką šalis pagamina, padalijus vienam gyventojui, tapo 11% didesnis už vidutinį Vakarų Europoje.  Kai tik Airija įstojo į Europos Sąjungą, šios šalies Vyriausybė pradėjo ieškoti užsienio firmų, kurios norėtų investuoti savo pinigus Airijoje. Airiai atvykėliams leido nusipirkti žemės, neužkrovė iš karto dideliais mokesčiais, partijos ir spauda nepradėjo jų kaltinti, kad gal per pigiai nupirko ar mažai moka, ar kad savo inžinierius atsivežė.

  • Microsoft Word 23 KB
  • 2020 m.
  • Lietuvių
  • 10 puslapių (2712 žodžiai)
  • Universitetas
  • Diana
  • Bendroji informacija apie Airiją
    10 - 1 balsai (-ų)
Bendroji informacija apie Airiją. (2020 m. Kovo 20 d.). https://www.mokslobaze.lt/bendroji-informacija-apie-airija.html Peržiūrėta 2020 m. Gegužės 30 d. 08:22
×
109 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo