Bendroji paklausa, jos struktūra. bendrosios paklausos kitimo veiksniai


Ekonomikos savarankiškas darbas. Įvadas. Bendroji paklausa, jos struktūra. Bendrosios paklausos kitimo veiksniai. Išvados. Literatūra.


Bendroji paklausa pagal A. Jakutis, tai – prekių ir paslaugų kiekio, kurio nori ir gali įsigyti pirkėjai, priklausomybė nuo kainos, kitas autorius G. Davulis teigia, kad tai prekės kiekis, kurį vartotojas nori ir gali pirkti atsižvelgdamas į šios prekės rinkos kainą, o Snieška ir kt. teigia, kad bendroji paklausa – suma galutinių prekių ir paslaugų, kurias įvairūs pirkėjai – privatūs asmenys, verslo firmos, valstybės, užsienio valstybių ūkio subjektai - nori ir gali įsigyti, esant tam tikram kainų lygiui.

namų ūkio vartojimas (C) - visų namų ūkių bendroji paklausa;

valdžios išlaidos (G) - vyriausybės paklausa prekėms ir paslaugoms;

Bendroji paklausa yra bendroji paklausų galutinėms prekėms suma. Matematiškai

bendroji paklausa rašoma kaip atskirų ekonomikos elementų suma:

Grafiškai bendroji paklausa ir jos sandara elemtų sąryšis vaizduojamas:

lygis, tuo daugiau perkama prekių ir paslaugų. Žemėjančios kreivės formą čia lemia bendrosios paklausos prigimtis ir sandara.

Mikraekonomikoje atskiros prekės paklausos kreivė buvo analogiškos formos, bet koordinačių ašyse buvo atidėta prekės kaina ir kiekis.

Be to taip pat turime sujungti ir atskirų prekių bei paslaugų kiekius į vieną bendrą visumą, kuria apibūdina Y apimtis.

Bendrosios paklausos kreivė yra žemėjanti, nes mikraekonomikoje atskiros prekės rinkos paklausos kreivė yra žemėjanti dėl kainos pasikeitimo sukelto pajamų ir pakeitimo poveikio. Pavyzdžiui, kai atskiros prekės, tarkim, sviesto, kaina mažėja, tai už tas pačias pinigines pajamas vartotojas gali įsigyti daugiau sviesto. Tai pajamų poveikis. Kita vertus, mažėjant sviesto kainai, vartotojas norės pirkti daugiau šios prekės, nes ji tampa santykinai pigesnė negu kitos prekės. Tai pakeitimo poveikis.

  • Ekonomika Savarankiški darbai
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • Janina
  • 8 puslapiai (1358 žodžiai)
  • Ekonomikos savarankiški darbai
  • Microsoft Word 176 KB
  • Bendroji paklausa, jos struktūra. bendrosios paklausos kitimo veiksniai
    10 - 8 balsai (-ų)
Bendroji paklausa, jos struktūra. bendrosios paklausos kitimo veiksniai. (2015 m. Spalio 22 d.). http://www.mokslobaze.lt/bendroji-paklausa-jos-struktura-bendrosios-paklausos-kitimo-veiksniai.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 20 d. 00:11