Bendroji paklausa


Įvadas. Bendrosios paklausos teoriniai aspektai. Palūkanų norma. Turto poveikis. Importo poveikis. Keinso veiksniai ir jų vieta ekonomikoje. Asmeninio vartojimo išlaidos. Investicijos. Vyriausybės išlaidos. Grynasis eksportas. Valiutos kursas. Išvados. Literatūra ir šaltiniai.

Ekonomikos teorijoje svarbią reikšmę turi bendroji paklausa ir bendroji pasiūla, jos atskleidžia visų pirkėjų ir pardavėjų elgesį prekių ir paslaugų rinkoje. Kad atsakytume į klausimus:

kodėl kainų lygis vienu metu vienodas, kitu metu greitai kyla?

Kodėl realus nacionalinis gamybos produktas mažėja ar didėja ?

Darbo tikslas: išanalizuoti bendrąją paklausą, jos struktūrą, bei paklausos kitimo veiksnius.

Darbo uždaviniai:

Apžvelgti bendrają paklausą toeriniu aspektu;

Išanalizuoti veiksnius, dėl kurių keičiasi bendroji paklausa;

Apžvelgti klasikinius ir keinsistinius teiginius apie bendrają paklausą.

1) Namų ūkių vartojimas (C) – visų ūkių bendroji paklausa;

3) Valdžios išlaidos (G) – vyriausybės paklausa prekėms ir paslaugoms;

Palūkanų norma parodo, kad bendrosios paklausos kreivės kryptį nulemia pasikeitęs palūkanų normos kainų lygis, o kartu ir pasikeitusios vartotojų išlaidos bei investicijos, tai reiškia, kad kai kainų lygis padidėja, didėja ir palūkanų norma, kuri mažina vartotojų išlaidas ir investicijas. Kai padidėja kainų lygis, vartotojams reikia didesnės pinigų sumos prekėms pirkti, verslininkams taip pat reikia didesnio pinigų kiekio atlyginimams išmokėti ir kitoms būtinosioms išlaidoms. Taigi didesnis kainų lygis didina pinigų paklausą. Kai pinigų kiekis nekinta, paklausos paidėjimas smarkiai padidina palūkanų normą. Esant didelėms palūkanų normoms, įmonės ir asmenys sumažina išlaidas.

Importo poveikis. Importas yra svarbus visuminių išlaidų elementas. Importo ir eksporto kiekis priklauso nuo kainų pas mus ir užsienyje. Taigi jeigu kainų lygis šalyje pakyla, palyginus su kainomis užsienyje, užsieniečiai vartos daugiau importinių prekių, o užsieniečiai pirks mažiau lietuviškų prekių, ir tai sumažins užsieniečių prekių eksportą. Tiksliau sakant, kai kitos sąlygos skirtingos, kainų lygio pakilimas mūsų šalyje padidins importą ir sumažins eksportą. Kartu sumažės grynojo eksporto kiekis šalies bendrojoje paklausoje. Vadinasi, importo kainų lygio pakilimas šalyje sumažins vidaus prekių ir paslaugų bendrają paklausą ir atvirkščiai, kainų lygio sumažėjimas nulemia importo sumažėjimą ir padidina eksportą, kartu padidindamas grynojo eksporto kiekį šalyje.

  • Microsoft Word 31 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 9 puslapiai (1546 žodžiai)
  • Universitetas
  • Imexsas
  • Bendroji paklausa
    10 - 8 balsai (-ų)
Bendroji paklausa. (2015 m. Lapkričio 17 d.). https://www.mokslobaze.lt/bendroji-paklausa.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 25 d. 19:24
×