Bendroji psichologija konspektas


Psichologijos rūšys. Socialinė psichologija konspektas. Psichologijos teorinė ir praktinė reikšmė. Atminties rūšys. Socialinės psichologijos teorinė ir praktinė reikšmė. Bendroji ir socialine psichologija. Veidrodinio atspindžio ir socialinio palyginimo teorijos. Socialines psichologijos konspektas. Socialines psichologijos teorine reiksme. Psichologijos objektas ir vieta mokslų sistemoje.

Psichologijos mokslo objektas, šakos. Psichologijos vieta mokslų sistemoje. Psichologiniai tyrimo metodai. Psichologijos kryptys: biheiviorizmas, psichoanalizė, geštaltpsichologija, humanistinė, kognityvinė psichologija. Psichikos samprata. Psichiniai reiškiniai: procesai, būsenos, savybės. Psichikos raida. Sąmonė ir pasąmonė. Psichika ir smegenys. Dėmesys, jo funkcijos. Dėmesio rūšys, ypatybės, veiksniai. Dėmesio savybės. Išsiblaškymas ir jo rūšys. Individualūs dėmesio skirtumai. Jutimas ir pojūčiai, jų rūšys. Jutimų dėsniai. Adaptacija, sensibilizacija ir sinestezija. Jutimų lavinimas, kompensacijos galimybės. Suvokimas. Pagrindiniai suvokimo ypatumai. Suvokimo apercepcija. Suvokimo iliuzijos. Spalvų suvokimas. Erdvės, laiko ir judėjimo suvokimas. Atmintis. Atminties rūšys, tipai. Atminties procesai. Atmintį įtakojantys veiksniai. Individualūs atminties skirtumai. Atminties lavinimo galimybės. Mnemotechnika. Mąstymas. Mąstymo lygiai, rūšys. Mąstymo operacijos. Mąstymas ir problemų sprendimas. Mąstymas ir kalba. Vaizduotė. Vaizduotės funkcijos. Vaizduotės rūšys. Vaizdinių perdirbimo vaizduotėje būdai. Vaizduotė ir emocijos. Vaizduotė ir kūrybiškumas. Asmenybės psichologija. Asmenybės samprata, struktūra. Asmenybė, individas, individualybė. Požiūrių į asmenybės sampratą įvairovė: psichodinaminė (z. Freudas), analitinė (k. S. Jungas), asmenybės bruožų (g. W. Allportas h. J. Eysenkas, r. B. Cattelis), socialinė kognityvinė (a. Bandura), socialinio išmokimo teorija (j. Rotteris), humanistinė (a. Maslowas, k. Rodžersas). Asmenybės kryptingumas ir veiklos motyvai. Motyvacijos samprata, motyvų rūšys. Poreikių rūšys ir hierarchija. Įsisąmoninti ir neįsisąmoninti motyvai. Emocijų samprata. Emocijų funkcijos. Pagrindinės emocijas aiškinančios teorijos. Emocijų išraiška. Emocinių reiškinių klasifikacijos problema. Lyčių (vyrų ir moterų ) psichiniai panašumai ir skirtumai. Asmenybiniai skirtumai. Lyčių vaidmenys visuomenėje. Kultūriniai (etniniai, rasiniai) skirtumai. Laiko ir erdvės suvokimas. Skirtingi psichinės būsenos suvokimai. Kultūriniai bendravimo skirtumai. Psichikos sutrikimai. Psichinio sutrikimo samprata. Šizofrenija. Nerimo sutrikimai. Nuotaikos sutrikimai. Socialinės psichologijos mokslo dalykas, tikslai, struktūra, teorinė ir praktinė reikšmė. Socialinės psichologijos vieta kitų mokslų sistemoje. Aš – vaizdas (aš – koncepcija). Samprata, turinys ir formos bei raida. Savęs vertinimas. Veidrodinio atspindžio ir socialinio palyginimo teorijos. Aš – vaizda

Socialiniai vaidmenys. Socialinio vaidmens samprata. Socialinis vaidmuo ir asmenybės socializacija. Socialinio vaidmens stadijos, turinys. Socialiniai vaidmenys bendravime. Socialinių vaidmenų konfliktai.

Socialinis vaidmuo – tam tikras elgesio šablonas, juo apibūdinamas tam tikrą padėtį užimantis žmogus. Jo elgesio būdų visuma būdinga tam tikrai veiklos sričiai. Vaidmens atlikimas - nebūtinai veikla. Ši sąvoka vartojama ir ryšių su kitais žmonėmis specifikai apibūdinti. Soc. vaidmuo - ilgaamžiškesnis už jo atlikėją. Kai kuriuos vaidmenis galima laikyti amžinais. Pvz: motinos, tėvo ir pan.

Socializacija –procesas, kurio metu individas įsijungia į visuomenę, jos struktūrinius padalinius (socialines grupes ir bendrijas, institutus, organizacijas), perima jų sukauptą patirtį, socialines vertybes ir normas, formuoja socialiai reikšmingus asmenybės bruožus. Socialinio vaidmens stadijos, turinys.

  • Microsoft Word 50 KB
  • 2012 m.
  • 17 puslapių (6730 žodžiai)
  • Marija
  • Bendroji psichologija konspektas
    10 - 1 balsai (-ų)
Bendroji psichologija konspektas. (2012 m. Birželio 04 d.). https://www.mokslobaze.lt/bendroji-psichologija-konspektas.html Peržiūrėta 2020 m. Balandžio 02 d. 23:08
×
24 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo