Bendroji transporto sistema


Įvadas. Transportas kaip ekonomikos šaka pasireiškia tokiais požymiais. Transporto priemonių klasifikavimas. Transporto sistemą galima skirstyti. Transporto rūšį reikėtų vertinti pagal bendruosius transporto sistemos vertinimo kriterijus. Transporto rūšys. Pagrindinių transporto rūšių palyginimas. Transporto sistemos vystymosi etapai. Tarptautinio transporto raidos problemos. Naudoti informacijos šaltiniai.

Transportas yra produkcijos gamybos proceso dalis (jis pats negamina materialinių vertybių, bet padeda pagamintai produkcijai keliauti nuo gamintojo prie vartotojo, taip pat transportas apsprendžia produkcijos kainą) jeigu pagamintas produktas nepatenka pas vartotoją, tai gamybos procesas nebus užbaigtas.

Transporto “produkcija” yra krovinių ir keleivių pervežimas, todėl negalima sukaupti jos atsargų. (Transporto “produkcija” turi savo matavimo vienetą tai krovinių apyvarta matuojama tonkilometriais (t/km, gabenamų krovinių masė padauginta iš vežimo nuotolio) keleivių pervežimas – keleivių kilometrais (kel./km, keleivių skaičius padaugintas iš vežimo nuotolio).

geležinkelių arba bėginis, vamzdynų, specifinį Jūrų ir vidaus vandenų arba upių

Pažymėtina, kad kiekvienai transporto rūšiai būdinga sava specifika. Priklausomai nuo regiono, specifiniai bruožai gali būti vertinami kaip privalumai arba trūkumai. Be to, transporto rūšies pasirinkimas atskiroje šalyje ar regione priklauso nuo daugelio priežasčių. Pagrindiniai kriterijai nulemiantys transporto rūšies pasirinkimą yra šie:

Ekonominiai reikalavimai. Ekonominius reikalavimus transporto sistemoms geriausia nagrinėti išlaidų mažinimo aspektu. Išlaidas transportavimui galima mažinti:

didinti transporto vieneto įkrovumą, pritaikant šiuolaikines krovimo sistemas ir specialias krovinius sutankinančias priemones (konteinerius, padėklus, paletes);

įvertinti oro transporto galimybes sutrumpinti pervežimų trukmę, kai lemiamą įtaką turi įmonės prastovos, sandėliavimo ar prekės kokybės palaikymo transportuojant kaina;

Transporto rūšies pasirinkimui ar apribojimams gali įtakoti transporto priemonių įtaką aplinkai ir gyventojams. Nepaisant griežtų aplinkosaugos reikalavimų, transporto įtaka aplinkai ir gyventojams yra įvairialypė ir neišvengiama. Tai gamtovaizdžio pokyčiai, triukšmas, aplinkos tarša (ypač oro tarša), avarijos (pvz. krovininių laivų su atominėmis jėgainėmis neįsileidžia daugelis pasaulio uostų).

Padidinta rizika – kitas transporto priemonių pasirinkimo aspektas. Nors didinamas paties transporto patikimumas bei siekiama užtikrinti transporto darbuotojų (operatorių –lakūnų, vairuotojų, mašinistų ir t.t.) saugias darbo sąlygos ir siekiama mažinti meteorologinių sąlygų įtaką vis tiek neišvengiama transporto avarijų ir jų įtakos aplinkai ar vežamam kroviniui. Todėl transporto sistemose iškyla ,,garantuoto pristatymo” sąvoka, kuri verčia transportininkus garantuoti pristatymo patikimumą (dažniausiai greičio sąskaita).

  • Transportas Referatas
  • Microsoft Word 21 KB
  • 2016 m.
  • 7 puslapiai (1596 žodžiai)
  • Emilija
  • Bendroji transporto sistema
    10 - 2 balsai (-ų)
Bendroji transporto sistema. (2014 m. Vasario 27 d.). https://www.mokslobaze.lt/bendroji-transporto-sistema.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 24 d. 08:28
×