Bendrojo lavinimo mokytojų kvalifikacijos tobulinimo atitikimas lietuvos švietimo sistemos plėtros poreikiams


Įvadas. Teoriniai švietimo kaitos aspektai. Švietimo kaitos samprata, dėsningumai ir etapai. Švietimo kaitos modelio principų kaita. Šiandienos švietimo kaitos ypatumai Europoje ir Lietuvoje. Švietimo iššūkiai įtakojantys kaitą švietimo sistemose. Europos ir Lietuvos švietimo kaitos linkmės. Mokytojų kvalifikacijos tobulinimo analizės teoriniai aspektai. Profesinės kvalifikacijos tobulinimo reikšmė mokymosi visą gyvenimą kontekste. Mokytoju kvalifikacijos tobulinimo sistemos kaita. Mokytojų kvalifikacijos sistemos būklė, problemos. Išvados. Literatūros sąrašas.

Problema: mokytojų kvalifikacijos tobulinimas šiuo metu vykdomas pernelyg savitiksliai, mažai atsižvelgiant į realius švietimo sistemos ir jos kaitos keliamus poreikius ir tendencijas. Trūksta informacijos ir žinių apie tai, kaip bendrojo lavinimo mokytojų kvalifikacijos tobulinimo tikslai, mokymo procesas ir rezultatai atitinka švietimo sistemos kaitos poreikius.

Tikslas: nustatyti ir apibūdinti bendrojo lavinimo mokyklų mokytojų kvalifikacijos tobulinimo atitikimo švietimo sistemoms kaitos procesams veiksnius

Problemos aktualumas

Viena iš kokybiško švietimo sąlygų literatūroje skiriama – jo atitikimas Europos, pasaulio švietimo raidos dabartinėms tendencijoms ir ateities iššūkiams. Švietimo reformos proceso laikotarpyje, viena iš problemiškiausių švietimo sričių tapo mokytojų kvalifikacijos tobulinimas. Mokytojų kvalifikacijos tobulinimui pereinant nuo centralizuotos prie decentralizuotos sistemos, buvo skiriama per mažai dėmesio, pokyčiai vykdyti pernelyg savitiksliai, mažai atsižvelgiant į realius švietimo sistemos ir jos kaitos keliamus poreikius.

  • Microsoft Word 151 KB
  • 2014 m.
  • 30 puslapių (7503 žodžiai)
  • Universitetas
  • Kristina
  • Bendrojo lavinimo mokytojų kvalifikacijos tobulinimo atitikimas lietuvos švietimo sistemos plėtros poreikiams
    10 - 2 balsai (-ų)
Bendrojo lavinimo mokytojų kvalifikacijos tobulinimo atitikimas lietuvos švietimo sistemos plėtros poreikiams. (2014 m. Sausio 04 d.). https://www.mokslobaze.lt/bendrojo-lavinimo-mokytoju-kvalifikacijos-tobulinimo-atitikimas-lietuvos-svietimo-sistemos-pletros-poreikiams.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 25 d. 19:22
×